ترجمه دانشگاهی یکی از پرکاربردترین خدمات ترجمه در ایران است، چراکه دانشجویان در رشته‌های مختلف برای تحقیقات علمی و ارائه پروژه‌های مختلف خود نیازمند ترجمه متون با موضوعات مختلف هستند. ترجمه دانشگاهی یکی از مهم‌ترین خدمات ترجمه است که شبکه مترجمین ایران برای رفاه حال دانشجویان در رشته‌های مختلف ارائه داده است. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد انواع خدمات ترجمه دانشگاهی، ترجمه تخصصی انواع متون دانشگاهی، قیمت و نحوه ثبت سفارش توضیح دهیم.

ترجمه دانشگاهی چه کاربردهایی دارد؟

بیشتر دانشجویانی که برای ترجمه متون خود به شبکه مترجمین ایران مراجعه می‌کنند، در نظر دارند تا موضوعات و مطالب مرتبط با رشته تخصصی خود را ترجمه کنند. در حالت کلی مهم‌ترین کاربردهایی که ترجمه متون دانشگاهی برای دانشجویان دارد در گروه ترجمه مقاله و کتاب، ترجمه همزمان و ترجمه سایت، دسته‌بندی می‌شود که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

ترجمه دانشگاهی

ترجمه مقاله، کتاب و متون آموزشی، مهم‌ترین کاربرد ترجمه دانشجویی

بدون شک سفارش ترجمه مقاله مهم‌ترین و پرکاربردترین خدمات ترجمه است که از سمت دانشجویان در رشته‌های مختلف درخواست می‌شود.

کلیه خدمات برای ترجمه مقاله در شبکه مترجمین ایران برای اعضا هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاه‌های معتبر کشور با تخفیف ویژه صورت می‌گیرد. پژوهشگران و اساتید می‌توانند قبل از ثبت سفارش برای ترجمه کتاب و یا انواع مقالات تخصصی در حوزه فعالیت‌های خود، کلیه نمونه کارهای ترجمه‌شده را ملاحظه کرده و در مرحله بعد نسبت به عقد قرارداد ترجمه اقدام نمایند.

شبکه مترجمین ایران در حوزه ترجمه مقالات دانشگاهی با دانشگاه‌های معتبر کشور فعالیت‌های متفاوت و کاربردی زیادی را انجام می‌دهد که در ادامه به صورت تیتروار به آن پرداخته شده است.

 • ترجمه کتب و مقالات جهت اساتید و تخفیف ویژۀ اعضا هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها،ارائه نمونه کار و عقد قرارداد و تعهد نسبت به ترجمه کتاب و مقالات تحقیقی و موضوعی اساتید محترم، پژوهشگران و محققان ارجمند.
 • ویرایش و ویراستاری متون،کتب، مقالات
 • تلخیص و ارائه مقالات تخصصی بر اساس استاندارد های ژورنال‌های بین‌المللی مانند ISI ,IEEE
 • ترجمه همزمان
 • همکاری با دانشگاه‌ها جهت ترجمه مجلات ایرانی ISI دانشگاه
 • ارائه ترجمه نشریات و مجلات دانشکده‌ها
 • ترجمه و بومی‌سازی وب‌سایت‌های مربوط به دانشگاه‌ها
 • ارائه خدمات ترجمه در سمینارها و همایش‌های دانشجویی
 • ترجمه دانشجویی مقالات و متون درسی دانشجو در اکثر رشته‌ها و زمینه‌ها
 • تهیه ترجمه مباحث آموزشی
 • ترجمه و تدوین سی دی و دی وی دی ( cd , dvd) آموزشی و فرهنگی
 • همکاری با دانشگاه‌ها جهت ترجمه مجلات داخلی دانشگاه

ترجمه همزمان سمینارهای دانشگاهی در محل دانشگاه

ترجمه همزمان دومین خدمات پرکاربرد در حوزه ترجمه دانشجویی است که برای سمینارها و همایش‌های بین‌المللی دانشگاهی که با حضور محققان و پژوهشگران غیر ایرانی برگزار می‌شود، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در این‌گونه از خدمات، دانشگاه‌ها می‌توانند با ثبت سفارش خود در خصوص اعزام مترجم همزمان برای سمینارهای دانشگاهی، سمینارهای خود را به‌صورت دوزبانه برگزار کنند و میزبانی خوبی برای میهمانان خارجی زبان خود به همراه داشته باشند.

ترجمه و بومی‌سازی سایت‌های دانشگاهی به زبان‌های روز دنیا

از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده برای دانشگاه‌های ایرانی، می‌توان به ترجمه سایت و محتوای آن به کلیه زبان‌ها زنده دنیا اشاره کرد. چراکه بسیاری از دانشگاه‌های ایرانی که دانشجویان غیر ایرانی را برای تحصیل قبول می‌کنند، بایستی محتوای سایت خود را به زبانی غیر از فارسی ارائه کنند تا دانشجویان بتوانند با شرایط بورسیه و پذیرش در دانشگاه‌های ایرانی به‌راحتی آشنا شوند.

شما می‌توانید برای ترجمه سایت دانشگاهی خود از طریق شبکه مترجمین ایران اقدام کنید و در مدت‌زمان کوتاهی سایت خود دوزبانه و یا چندزبانه کنید.

ترجمه حرفه‌ای متون دانشگاهی با موضوعات تخصصی در شبکه مترجمین ایران

ترجمه تخصصی در هرکدام از رشته‌های دانشگاهی، نیازمند اطلاعات پیشرفته و تجربه مترجم در آن حوزه است. به همین منظور شبکه مترجمین ایران با گردآوری بهترین مترجم‌های حرفه‌ای در حوزه ترجمه موضوعی، در رشته‌های مختلف دانشگاهی، این امکان را برای دانشجویان رشته‌های مختلف فراهم کرده تا برای ترجمه متون تخصصی رشته خود بتوانند بهترین فایل ترجمه را دریافت کنند.

ترجمه تخصصی متون حوزه علوم انسانی

علوم انسانی به‌عنوان یکی از شاخه‌های مهم علمی، دارای رشته‌های تخصصی زیادی هستند و هر یک دانشجویان بسیار زیادی در دانشگاه‌های مختلف کشور دارند. شبکه مترجمین ایران برای ارائه بهترین ترجمه در حوزه متون علوم انسانی با مترجم‌های باتجربه علوم انسانی همکاری می‌کند تا متون سفارشی را به شکلی حرفه‌ای ترجمه کند. شما می‌توانید برای ترجمه انواع متون خود در حوزه علوم انسانی سفارش ترجمه خود را به ما بسپارید.

ترجمه متون پزشکی به‌صورت تخصصی

ترجمه تخصصی متون پزشکی و مقاله‌های علمی در این حوزه از حساس‌ترین نوع ترجمه هستند که نیاز به‌دقت و تجربه بسیار بالای مترجم دارد. مترجم‌های حوزه علوم پزشکی در شبکه مترجمین ایران باتجربه و تخصص بالا در ترجمه و درک متن‌های علمی و پزشکی کلیه متون پزشکی را به بهترین شکل ممکن ترجمه می‌کنند.

ترجمه پزشکی دانشگاهی

ترجمه تخصصی متون رشته های علوم مهندسی

از دیگر متون پرکاربرد و مهمی که ترجمه آن برای دانشجویان بسیار زیادی دغدغه شده، ترجمه متون مهندسی در علوم ریاضیات است. شما می‌توانید برای ترجمه تخصصی انواع متون در حوزه‌های مختلف علوم مهندسی، متن‌های خود را به ما بسپارید تا درنهایت بهترین و باکیفیت‌ترین نوع از ترجمه متن را در مدت‌زمانی کوتاه دریافت کنید.

ترجمه تخصصی متون هنری

ترجمه تخصصی هنر یکی دیگر از مواردی است که با همراهی مترجم‌های باسابقه در حوزه ترجمه متن‌های هنری در شبکه مترجمین ایران قابل انجام است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید برای ترجمه انواع متن‌های هنری ازجمله نمایشنامه‌ها، تئوری‌های هنری، مقالات و همچنین مصاحبه‌های هنری از خدمات ترجمه تخصصی متون هنری شبکه مترجمین ایران استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که کلیه خدمات ترجمه دانشگاهی در شبکه مترجمین ایران در سه سطح کیفی طلایی، نقره‌ای و برنز صورت می‌گیرد. شما می‌توانید با انتخاب هر یک از این خدمات کیفیت مناسب را برای ترجمه متون خود انتخاب کنید.

همچنین شما می‌توانید با انتخاب سطح کیفی طلایی به‌عنوان بهترین و باکیفیت‌ترین سطح از خدمات ترجمه، از خدمات ویرایش و بازخوانی رایگان پس از تحویل سفارش بهره‌مند شوید تا پس از دریافت متن ترجمه‌شده خود، در صورت نیاز برای تغییر و ویرایش آن اقدامات لازم را به‌صورت رایگان انجام دهید.

شبکه مترجمین ایران متون تخصصی را به چه زبان‌هایی ترجمه می‌کند؟

شبکه مترجمین ایران خدمات ترجمه انواع متون دانشگاهی را به کلیه زبان‌های پرمخاطب دنیا ازجمله انگلیسی، عربی، فرانسه، ایتالیایی، ترکی استانبولی، اسپانیایی و غیره انجام می‌دهد. در نظر داشته باشید که دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌های خارج از ایران تحصیل می‌کند می‌توانند برای ترجمه انواع پروژه‌های دانشگاهی خود از خدمات ترجمه آنلاین شبکه مترجمین ایران استفاده کنند و به‌صورت آنلاین متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرند.

ترجمه فوری متون دانشگاهی در شبکه مترجمین ایران

دانشجویان همیشه به دلیل کمبود زمان برای ارائه پروژه‌های دانشجویی خود به اساتید دانشگاه، به دنبال راه مناسبی هستند تا در کمترین زمان ممکن متون تخصصی رشته خود را ترجمه کنند. خوشبختانه شبکه مترجمین ایران با ارائه خدمات ترجمه فوری به دانشجویان، این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده تا برای ترجمه متون تخصصی خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنند. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید با سفارش ترجمه فوری، متن ترجمه‌شده خود را در نیمی از زمان معمول تحویل بگیرید.

قیمت ترجمه متون دانشگاهی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ترجمه انواع متون دانشگاهی با توجه به نوع خدمات انتخابی (ترجمه مقاله، ترجمه متن، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان و ترجمه سایت) زبان مبدأ (انگلیسی، عربی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، ترکی استانبولی) و همچنین موضوع آن (ترجمه پزشکی، ترجمه متون علوم انسانی، ترجمه متون مهندسی و یا هنری) متفاوت است. اما در حالت کلی قیمت ترجمه متون بر اساس تعداد کلمات متن سفارشی محاسبه می‌شود.

نحوه ثبت سفارش در شبکه مترجمین ایران

شما می‌توانید برای سفارش هر یک از خدمات انتخابی خود برای ترجمه متون دانشگاهی، همین‌الان وارد پنل کاربری خود شوید و با ارسال فایل ترجمه موردنظر، مراحل ثبت سفارش را به‌آسانی انجام دهید. درنهایت در صورت بروز هرگونه سؤال و ابهام در مورد ترجمه دانشگاهی می‌توانید با شماره 45391000 تماس بگیرید و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان شبکه مترجمین ایران استفاده کنید.