بزرگترین سایت ترجمه تخصصی آنلاین کشور‎

بیش از یک دهه است که به عنوان یگانه دارنده استاندارد جهانی ISO 17100 در ایران، با تیمی متشکل از مترجمین حرفه‌ای در سه سطح برنز، نقره‌ای و طلایی، مهم‌ترین ترجمه‌‎‌های برندهای معتبر را انجام داده‌ایم و متون مختلف را برای انتشار در ژورنال‌های معتبر ترجمه کرده‌‌ایم. مترجمین ما از اهمیت ترجمه‌های شما آگاه‌اند و شما می‌توانید بازتاب این آگاهی را در کیفیت و دقت ترجمه‌های‌شان، به‌وضوح، مشاهده کنید.

 

امکان ترجمه حرفه‌ای با هر بودجه

سایت ترجمه تخصصی شبکه مترجمین ایران برای حمایت از مشتریان خود امکان ترجمه حرفه‌ای با 3 کیفیت را فراهم کرده است.

ترجمه طلایی

ترجمه حرفه ای تخصصی طلایی

ترجمه 100% تخصصی، مناسب برای چاپ در ژورنال ISI، ارائه به کنفرانس، به همراه بازخوانی رایگان، ترجمه تضمینی با بهترین کیفیت

ترجمه نقره اي

ترجمه برای رشته های تخصصی نقره ای

ترجمه تخصصي انگليسي به فارسي و ترجمه تخصصي فارسي به انگليسي تا 70% تخصصي. مناسب براي پروژه و پايان نامه، ترجمه با کيفيت خيلي خوب

ترجمه برنز

ترجمه دانشجویی برنز

ترجمه انگليسي به فارسي دانشجويي، ترجمه ارزان با مترجم هاي تازه کار، مناسب براي مطالب عمومي، ترجمه خوب

اگر می‌خواهید ترجمه تخصصی تمام عیاری را تحویل بگیرید و بتوانید آن را با افتخار در معتبرترین ژورنال‌های بین‌الملی منتشر کنید، می‌توانید به تیم ترجمه تخصصی ترنسنت اعتماد کنید. فرقی نمی‌کند متن تخصصی‌تان مربوط به کدام گرایش از کدام رشته است، در هر صورت، می‌توانید ترجمه آن را، با خیال راحت، به ما بسپارید. در تیم ترجمه تخصصی ترنسنت، مترجمان متخصص رشته‌های مختلف حضور دارند و کارتان را به تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن ترجمه خواهند کرد.

کشاورزی و صنایع غذایی شامل گرایش‌های فناوری مواد غذایی، شیمی مواد غذایی، مهندسی صنایع غذایی و زیست‌فناوری مواد غذایی است. در این رشته کیفیت فیزیکی و شیمیایی مواد غذایی، فرمولاسیون، نگهداری و حمل‌ونقل آن‌ها مطالعه می‌شوند.

متون کشاورزی و صنایع غذایی لغات تخصصی فراوانی دارند که ترجمه آن‌ها با ابزار ترجمه آنلاین و یا مترجم‌های تازه‌کار امری نشدنی است. به همین منظور ما خدمات ترجمه تخصصی کشاورزی و ترجمه تخصصی صنایع غذایی را ارائه می‌دهیم و سفارش‌های شما را به مترجمینی می‌سپاریم که علاوه بر دانش زبان، بر لغات تخصصی این رشته مسلط باشند. اگر شما دوست دارید قبل از سفارش متن‌های تخصصی کشاورزی و مهندسی صنایع غذایی خود اطلاعات جامع و کاملی در خصوص این نوع از خدمات ترجمه داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا در مورد فرایند ترجمه، کاربرد، قیمت و نحوه ثبت سفارش ترجمه در شبکه مترجمین ایران با شما بیشتر صحبت کنیم.

ترجمه تخصصی متون کشاورزی

فرایند ترجمه تخصصی کشاورزی به چه صورت است؟

فرایند ترجمه تخصصی رشته کشاورزی و مهندسی صنایع غذایی همانند ترجمه متن سایر رشته‌های تخصصی صورت می‌گیرد. به این شکل که مترجم در ابتدا و پس از مطالعه دقیق متن سفارش شده به درک درست و مفهومی از متن می‌رسد. در مرحله بعدی مترجم کلیه لغات و عبارات تخصصی متن را استخراج می‌کند تا درنهایت فرایند معادل‌یابی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. درنهایت متن ترجمه و قبل از تحویل مورد بازخوانی و ویرایش نهایی قرار می‌گیرد.

ما پایگاهی از مقالات معتبر بین‌المللی را ایجاد کرده‌ایم. با مراجعه به سایت دانلود رایگان مقاله می‌توانید مقاله مورد نظر خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

مهم‌ترین کاربردهای ترجمه کشاورزی و صنایع غذایی چیست؟

ترجمه متن‌های تخصصی کشاورزی برای آن دسته از دانشجویان و افراد فعال در این حوزه شغلی بسیار کاربرد دارد. ترجمه دانشگاهی یکی از مهم‌ترین مواردی است که دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته تحصیلی به آن بیشتر نیاز دارند. چراکه بیشتر دانشجویان برای ترجمه مقالات و پروژه‌های دانشگاهی خود نیازمند ترجمه تخصصی متن‌های خود هستند.

ترجمه مقالات و نشریات به‌روز در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی

ترجمه مقاله در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی به دانش و توانایی مترجم‌هایی که متن‌های متفاوتی در این حوزه ترجمه کرده‌اند برمی‌گردد. چرا که ترجمه تخصصی به مهارت و تجربه مفید مترجم بستگی دارد.

ترجمه تخصصی متون مهندسی صنایع غذایی

شما می‌توانید برای ترجمه مقاله و کتب تخصصی خود در حوزه خاک‌شناسی، بیوتکنولوژی، دام و طیور، باغبانی، کمپوست، زراعت، دفع آفات و سایر موضوعات از این قبیل خدمات ترجمه مقالات خود را به مترجم‌های حرفه‌ای شبکه مترجمین ایران بسپارید و در مدت‌زمانی کوتاه متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرید.

برخی کلمات تخصصی رشته کشاورزی و صنایع غذایی، که توسط مترجمین ما ترجمه شده است، در جدول زیر آمده است.

عبارت ترجمه عبارت
food processing فراوری موادغذایی
condensed milk شیر تغلیظ شده
profit maximization حداکثرسازی سود
factor endowment بخشش عامل
production stoppage توقف تولید
assembly line خط مونتاژ
food processing plant کارخانه فراوری مواد غذایی
marginal benefit سود نهایی
cost function تابع هزینه
gross profit margin حاشیه سود ناخالص
total variable cost هزینه متغیر کل

ترجمه ویدئو و پادکست‌های علمی در حوزه تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی

این روزها و با توجه به ترند شدن محتواهای صوتی و ویدئویی در فضای وب، روزانه شاهد انتشار ویدئوهای بسیاری هستیم که توسط متخصصین در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی منتشر می‌شود. بیشتر این ویدئوها و محتواهای صوتی به زبانی غیر از فارسی تولید می‌شوند به همین دلیل متخصصان رشته کشاورزی در کشور ما بایستی با تماشای نمونه ترجمه‌شده این ویدئو و پادکست‌ها اطلاعات تخصصی و علمی خود را در این حوزه تخصصی بالا ببرند.

ترجمه تخصصی رشته کشاورزی

خوشبختانه شبکه مترجمین ایران برای ترجمه محتواهای ویدئویی و صوتی خدمات ترجمه فیلم و فایل صوتی را در اختیار مخاطبان خود قرار داده تا آن‌ها بتوانند از جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات تخصصی در حوزه کشاورزی اطلاع پیدا کنند.

اعزام مترجم تخصصی در حوزه کشاورزی برای ترجمه محتوای جلسات و سمینارها

هرساله در کشورهای مختلف سمینارها و جلسات مختلفی در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی برگزار می‌شود. شرکت در این جلسات بین‌المللی بدون حضور مترجمی که محتوای جلسات را به سمع و نظر مخاطبان برساند کاری دشوار به نظر می‌رسد اما در بیشتر جلساتی که در دنیا برگزار می‌شود حضور پررنگ مترجم‌های همزمان دیده می‌شود.

حال اگر این جلسات تخصصی به‌صورت اینترنتی و یا تلفنی اتفاق بیفتد و یا به‌صورت حضوری در ایران برگزار شود، اعزام مترجم همزمان برای برگزاری جلسه از موارد بسیار مهم و ضروری به‌حساب می‌آید. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید با ثبت درخواست خود برای اعزام مترجم برای ترجمه همزمان از طریق شبکه مترجمین ایران جلسات و سمینارهای علمی در این حوزه را به‌صورت دوزبانه برگزار کنید.

ترجمه کاتالوگ و بروشور محصولات کشاورزی و غذایی

محصولات غذایی وارداتی هرکدام بروشور و برچسب مخصوص به خود را دارند اما با توجه به اینکه این محتوا به زبانی غیر از فارسی نوشته‌شده‌اند، بایستی تا به دست مترجم‌هایی که در حوزه ترجمه کاتالوگ و بروشور کارکرده‌اند ترجمه و به زبان فارسی برگردانده شود. شما می‌توانید برای ترجمه کلیه لیبل ها، دفترچه راهنمای استفاده از محصولات، بسته‌بندی محصولات، منو کافه‌ها و رستوران‌ها و ... از خدمات ترجمه کاتالوگ و بروشور شبکه مترجمین ایران استفاده کنید.

ترجمه تخصصی رشته صنایع غذایی

ترجمه و بومی‌سازی سایت در حوزه کشاورزی

ترجمه سایت و بومی‌سازی محتوای آن به زبان فارسی یکی از مهم‌ترین خدمات ترجمه در سامانه شبکه مترجمین ایران است. اگر شما صاحب سازمان و یا برند مواد غذایی خاصی هستید پیشنهاد می‌کنیم تا برای جذب مخاطب بیشتر در سراسر دنیا حتماً سایت خود را به زبان‌هایی غیر از فارسی ترجمه کنید تا بتوانید برند خود را در جهان مطرح کنید.

چه سازمان‌های برای ترجمه تخصصی کشاورزی روی خدمات شبکه مترجمین ایران حساب کرده‌اند؟

شبکه مترجمین ایران به‌عنوان یکی از مؤسسات پیشرو در حوزه ترجمه تخصصی متون کشاورزی و صنایع غذایی، در طی سال‌های اخیر با سازمان‌ها و ارگان‌های متفاوتی همکاری موفق داشته که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

شرکت زرماکارون، مرکز کاهش وزن سیبیتا، شرکت بازارگان کالا، کشت و صنعت نفیس، گروه تولیدی ب.آ ،دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد، انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران، شرکت بازارگان کالا، شرکت بازرگانی بانیان تجارت ابریشم، شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تأمین ازجمله شرکت‌هایی هستند که در حوزه کشاورزی شبکه مترجمین را انتخاب کرده‌اند.

ترجمه فوری خدمات ترجمه تخصصی کشاورزی و مهندسی صنایع غذایی

بیشتر افرادی که برای ترجمه کتاب، مقاله و یا متن تخصصی به دنبال مترجم‌های حرفه‌ای و باتجربه می‌گردند، در تلاش‌اند تا در کمترین زمان ممکن متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرند. به همین منظور شما می‌توانید با سفارش ترجمه فوری برای ترجمه تخصصی کشاورزی و یا مهندسی صنایع غذایی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنید و متن ترجمه‌شده خود را در نیمی از زمان معمول تحویل بگیرید.

درنهایت برای سفارش ترجمه تخصصی متن‌های خود می‌توانید همین حالا وارد پنل کاربری خود شوید و فرایند ثبت سفارش خود را به‌راحتی انجام دهید.

  سوالات متداول

در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی متن شما به دست مترجمان حرفه‌ای و خبره‌ای ترجمه می‌شود که بیش از 10 سال در زمینهٔ ترجمه سابقه‌ دارند.
به طور میانگین برای ترجمه متون در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی نسبت 1000 کلمه در 24 ساعت در نظر گرفته می‌شود.
در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی مترجم ابتدا با تسلط و مهارت کافی در خصوص ترجمه متون سعی در روخوانی و درک کلی متن اصلی می‌کند و در قدم بعدی با استخراج اصطلاحات و لغات تخصصی متن مراحل معادل‌یابی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.
قیمت خدمات ترجمه در شبکه مترجمین ایران با توجه به تعداد صفحات و تعداد کلمات آن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از هزینه نهایی سفارش خود قبل از پرداخت فایل سفارش خود را در قسمت پنل کاربری آپلود کنید.
بله، در نظر داشته باشید که کیفیت ترجمه فوری هیچ تفاوتی با ترجمه در زمان معمولی ندارد چرا که مترجم نهایت دقت و تمرکز خود را برای ترجمه و برگردان متن به فارسی یا سایر زبان‌ها می‌گذارد تا در نهایت یک متن روان و سلیس را به مشتری خود ارائه دهد.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

نام و نام خانوادگی
شماره تلفن همراه
متن دیدگاه
CaptchaSecond