کشاورزی و صنایع غذایی شامل گرایش‌های فناوری مواد غذایی، شیمی مواد غذایی، مهندسی صنایع غذایی و زیست فناوری مواد غذایی است. در این رشته کیفیت فیزیکی و شیمیایی مواد غذایی، فرمولاسیون، نگهداری و حمل و نقل آن‌ها مطالعه می‌شوند.

ما پایگاهی از مقالات معتبر بین‌المللی را ایجاد کرده‌ایم. با مراجعه به سایت دانلود رایگان مقاله می‌توانید مقاله مورد نظر خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

به علاوه، متون کشاورزی و صنایع غذایی لغات تخصصی فراوانی دارند. ما خدمات ترجمه تخصصی کشاورزی و ترجمه تخصصی صنایع غذایی ارائه می‌دهیم و سفارش‌های شما را به مترجمینی می‌سپاریم که علاوه بر دانش زبان، بر لغات تخصصی این رشته مسلط باشند. کافی است با ثبت سفارش ترجمه در شبکه مترجمین ایران، بهترین کیفیت را برای مقاله خود تضمین کنید.

شرکت زرماکارون، مرکز کاهش وزن سیبیتا، شرکت بازارگان کالا، کشت و صنعت نفیس، گروه تولیدی ب.آ ،دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد، انجمن آبهای معدنی و آشامیدنی ایران، شرکت بازارگان کالا، شرکت بازرگانی بانیان تجارت ابریشم، شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین از جمله شرکت‌هایی هستند که در حوزه کشاورزی شبکه مترجمین را انتخاب کرده‌اند.

برخی کلمات تخصصی رشته کشاورزی و صنایع غذایی، که توسط مترجمین ما ترجمه شده است، در جدول زیر آمده است.

 

عبارت

ترجمه عبارت

food processing

فراوری موادغذایی

condensed milk

شیر تغلیظ شده

profit maximization

حداکثرسازی سود

factor endowment

بخشش عامل

production stoppage

توقف تولید

assembly line

خط مونتاژ

food processing plant

کارخانه فراوری مواد غذایی

marginal benefit

سود نهایی

cost function

تابع هزینه

gross profit margin

حاشیه سود ناخالص

total variable cost

هزینه متغیر کل