ترجمه حرفه‌ای و دقیق رشته حسابداری در شبکه مترجمین ایران

علم حسابداری به‌عنوان زبان تجارت جهانی، یکی از مهم‌ترین علوم دانشگاهی در حوزه علوم انسانی است که در آن به تهیه گزارش‌های مالی و اقتصادی پرداخته می‌شود. تاریخ حضور این علم در دنیا به زمان ظهور تمدن بشر برمی‌گردد چراکه این علم همیشه و در همه زمان به‌عنوان نیازهای بشر همراه او بوده است. امروزه بازارهای مالی و حسابداری در دنیا همیشه در حال صعود و نزول هستند به همین منظور شاخه‌های علوم دانشگاهی حسابداری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاهی روزبه‌روز درحال‌توسعه و پیشرفت است. در حال حاضر این رشته دانشگاهی در دانشگاه‌های ایران از محبوب‌ترین علوم است چراکه بازار کار بسیار خوبی دارد و همین دلیل برای انتخاب این رشته دانشجویان را متقاعد می‌کند.
تماس با کارشناس فروش
45391222 021

حال با توجه به اهمیت و کاربرد این رشته دانشگاهی می‌توان چنین توقع داشت که ترجمه تخصصی حسابداری نیز جزو مهم‌ترین نیازهای دانشجویان و افرادی است که در این حوزه تخصصی مشغول به کار هستند. به همین منظور شبکه مترجمین ایران با فراهم کردن خدمات ترجمه تخصصی متون حسابداری، این امکان را برای افراد مختلف ایجاد کرده تا بتوانند برای ترجمه انواع کتاب، مقاله، متن، ویدئو و پادکست و کلیه اسناد و مدارک حسابداری راه‌حلی ساده‌ای داشته باشند.

ترجمه تخصصی متون حسابداری فارسی به انگلیسی

ترجمه تخصصی متون حسابداری؛ ویژه دانشجویان و اساتید

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ترجمه تخصصی متون حسابداری در حوزه ترجمه دانشجویی به کار می‌آید چراکه دانشجویان و مدرسان این رشته علمی برای ترجمه انواع مقالات، کتب آموزشی و تخصصی و همچنین برگزاری سمینارها و جلسات تخصصی حسابداری به ارائه ترجمه‌ای حرفه‌ای و نیتیو نیاز دارند.

ترجمه تخصصی رشته حسابداری یکی از مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران است که به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای توسط مترجم‌های باتجربه این تیم انجام می‌شود.

ترجمه مقالات علمی حوزه حسابداری

ترجمه مقاله از کاربردی‌ترین خدماتی است که در حوزه ترجمه تخصصی حسابداری به آن اشاره می‌شود. شما می‌توانید برای ترجمه انواع مقاله‌های علمی و تخصصی به هر یک از زبان‌های زنده دنیا از همراهی مترجم‌های سامانه شبکه مترجمین ایران کمک بگیرید و در کوتاه‌ترین زمان باکیفیت‌ترین ترجمه را از ما تحویل بگیرید.

همچنین شما می‌توانید برای ترجمه مقالات تألیفی خود برای چاپ در به‌روزترین نشریات تخصصی و علمی در حوزه حسابداری در دنیا نیز اقدام کرده، تا مقاله علمی خود را بدون کوچک‌ترین ایرادی در بهترین ژورنال‌های علمی دنیا به چاپ برسانید.

ترجمه مقالات حسابداری

ترجمه کتاب‌های تخصصی دانشگاهی

به‌روز شدن در علوم مختلف تنها بامطالعه امکان‌پذیر است اما مطالعه به‌روزترین تئوری‌های نویسنده‌ها، مدرسان و محققان برتر حوزه علوم حسابداری تنها بامطالعه بهترین نسخه ترجمه‌شده از آن‌ها امکان‌پذیر است. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه تخصصی جدیدترین کتب تألیفی در این حوزه تخصصی از خدمات ترجمه کتاب شبکه مترجمین ایران استفاده کنید تا بتوانید انواع کتب تخصصی خود را در حوزه‌های حسابداری در گرایش‌های مالی، دولتی، صنعتی، مالیاتی، بودجه‌ای، حسابرسی ترجمه و مطالعه کنید.

ترجمه ویدئوهای آموزشی حسابداری

این روزها و با توجه به ترند شدن مدیا، محتوای ویدئویی و پادکست در جهان، نیاز به ترجمه محتوای آن نیز بیش از بیش احساس می‌شود.

این روزها بسیار شاهد گسترش ویدئوهای آموزش حسابداری و پادکست‌های مالی هستیم که هرکدام محتوای باارزشی را شامل می‌شوند.

شما می‌توانید برای ترجمه فیلم، انواع پادکست، ویدئوی آموزش حسابداری، فیلم سمینارها و همایش‌های تخصصی و سخنرانی مدرسان و محققان حسابداری، سفارش ترجمه خود را به ما بسپارید تا مترجم‌های ما محتوای شما را به ساده‌ترین شکل ممکن ترجمه و به‌صورت زیرنویس شده در اختیار شما قرار دهند.

خدمات ترجمه همزمان و ترجمه شفاهی شبکه مترجمین ایران با همراهی مترجم‌های حرفه‌ای در این حوزه که سابقه ترجمه شفاهی در سمینارهای حسابداری را دارند انجام می‌شود و برگزارکنندگان می‌توانند برای برگزاری هر چه‌بهتر همایش و سمینارهای خود به‌صورت دوزبانه از آن استفاده کنند.

متون تخصصی حسابداری به همراه ترجمه

اعزام مترجم تخصصی حسابداری در کنفرانس‌ها

برگزاری سمینارهای تخصصی و بین‌المللی تنها با حضور یک مترجم حرفه‌ای و باتجربه شکل حرفه‌ای به خودش می‌گیرد چراکه بدون حضور یک مترجم محتوای ارائه‌ها و سخنرانی سمینارها به‌خوبی به افراد خارجی زبان انتقال پیدا نمی‌کند.

یکی دیگر از خدمات ارزشمندی که به شکلی حرفه‌ای در شبکه مترجمین ایران انجام می‌شود، خدمات ترجمه همزمان است. شما می‌توانید برای ترجمه همزمان محتوای انواع سمینارهای دانشجویی و همایش‌های بین‌المللی خود در حوزه حسابداری و علوم مرتبط به آن از خدمات ترجمه همزمان شبکه مترجمین ایران استفاده کنید.

ترجمه اسناد و مدارک حسابداری؛ ویژه شرکت‌ها و سازمان‌ها

مهم‌ترین نیازهای ترجمه حسابداری برای آن دسته از افرادی است که در حوزه کسب‌وکار فعالیت می‌کنند. بر همین اساس این افراد نیاز مبرم به ترجمه اسناد و مدارک حسابداری خود دارند. شما می‌توانید برای ترجمه انواع مدارک، اسناد حسابداری، ترازنامه‌های مالیاتی، برگ خریدهای رسمی و غیررسمی و مفاصاحساب از طریق سایت شبکه مترجمین ایران اقدام کرده و مدارک مورد نظر خود را به‌صورت آنلاین ترجمه و تحویل بگیرید.

ترجمه مقاله حسابداری تخصصی

ترجمه فاکتور فروش رسمی

بیشتر شرکت‌های بین‌المللی بازرگانی که همیشه در حال خریدوفروش اجناس و تبادل کالا به‌صورت وارداتی و صادراتی هستند، برای ارسال و دریافت فاکتورهای مالی خود نیازمند ترجمه فاکتور رسمی و غیررسمی هستند تا بتوانند ضمن ارسال مدارک مستندات و مدارک ترجمه‌شده را در مدارک مالی خود حفظ کنند.

برخی از اصطلاحات تخصصی حسابداری که توسط شبکه مترجمین ایران ترجمه شده است را در ادامه ملاحظه می‌کنید.

عبارت مبدا ترجمه عبارت
value relevance ارتباط ارزشی- مرتبط بودن- رابطۀ ارزشی
equity return بازده سهام
inflation rate نرخ تورم
laggard firms شرکت های دیرپذیرنده
technology sourcing منبع یابی تکنولوژی
cash flow جریان نقدی
spillover سرریز، خارجی
incumbent firms شرکت های متصدی
public equity سهامی عام
external finance منابع مالی خارجی
receivable accounts حساب‌های دریافتنی
receipt برگه دریافت وجه
sales volume report گزارش حجم فروش
value added ارزش افزوده
opening document سند افتتاحیه
detailed account تفصیلی واحد
Standing Interpretations Committee کمیته ی دائمی تفاسیر
Securities and Exchange Commission کمیسیون اوراق بهادار و بورس
balance sheet ترازنامه
generally accepted accounting principles مبانی پذیرفته شده‌ی حسابداری

ترجمه ترازنامه مالیاتی، صورت مالی و مفاصاحساب

ترازنامه مالی گزارشی از دارایی، بدهی و طلب صاحبان حقیقی و حقوقی یک سازمان است که به عنوان مهم‌ترین مدرک حسابداری مورداستفاده قرار می‌گیرد. چرا که کلیه اطلاعات در مورد سرمایه، سود و زیان و بدهی‌های مالی در این مدرک معتبر درج‌شده است. ترجمه این مدرک مهم و معتبر برای شرکت‌هایی که تعاملات بین‌المللی دارند بسیار مهم و کاربردی است چرا که این مدرک همانند سند مالی معتبر برای یک شرکت به‌حساب می‌آید.

در نظر داشته باشید که در صورت نیاز برای ارائه ترجمه رسمی این سند می‌توانید به‌صورت آنلاین از خدمات دارالترجمه رسمی ساترا استفاده کنید و مدرک ترجمه‌شده خود را با مهر ترجمه رسمی تحویل بگیرید.

ترجمه فیش حقوقی به انگلیسی

یکی دیگر از موارد کاربردی که در گروه خدمات ترجمه حسابداری قرارگرفته است ترجمه انواع فیش حقوقی کارمندی است. در این خدمات کارمندان می‌توانند با ارائه فیش حقوقی ماهانه خود درخواست ترجمه داشته باشند و در مدت‌زمان بسیار کوتاهی مدرک خود را تحویل بگیرند. در نظر داشته باشید که برای دریافت ترجمه رسمی فیش حقوقی برای ارائه به سفارت‌خانه‌ها نیز همانند سایر مدارک معتبر می‌توانید از خدمات ترجمه رسمی دارالترجمه ساترا استفاده کنید.

ترجمه قراردادهای بین‌المللی

شرکت‌های ایرانی که با شرکای خارجی خود تعاملات گسترده دارند، سالانه قراردادهای زیادی را ردوبدل می‌کنند که هر یک از این قراردادها باید به هر دو زبان فارسی و انگلیسی ترجمه می‌شود.

بیشتر قراردادهای بین‌المللی شامل تبصره‌ها و مواد قانونی مهمی است که به حوزه حسابداری ارتباط دارد. به همین منظور ترجمه و ارسال آن برای مخاطبان غیرفارسی نیازمند دقت بالای مترجم در ترجمه قرارداد است. بر همین اساس ترجمه قراردادهای بین‌المللی و ترجمه اسناد تجاری متون حسابداری یکی از حساس‌ترین مواردی است که باید به آن آگاه بود تا درنهایت بتوان بهترین نسخه ترجمه را دریافت کرد.

ترجمه اسناد حسابداری

ترجمه نامه‌های رسمی و درخواست نمایندگی

ازجمله موارد مهمی که اکثر کارشناسان و مدیران حسابداری با آن درگیر هستند ترجمه نامه‌های اداری است که از شرکت‌های بین‌المللی خارجی به ایران فرستاده می‌شود چراکه ترجمه متون نامه‌های اداری ازجمله موارد حساس و مهمی است که باید به حرفه‌ای‌ترین شکل ممکن ترجمه و پاسخ داده شود.

شبکه مترجمین ایران با همراهی بهترین مترجم‌های خود در حوزه ترجمه تخصصی حسابداری کلیه مدارک، نامه‌نگاری‌ها و صورت‌های مالی را به بهترین شکل ممکن ترجمه و به مخاطبان خود ارائه می‌کند.

برخی از مشتریان شبکه مترجمین ایران در حوزه ترجمه متون حسابداری

شبکه مترجمین ایران به‌عنوان بهترین سایت ترجمه تخصصی، پیشرو در حوزه ترجمه متون حسابداری همکاری‌های موفقیت‌آمیزی با برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های این حوزه تخصصی داشته که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سازمان حسابرسی، دانشگاه شیراز، دانشگاه ولایت، مرجع مقالات تخصصی ایران، مؤسسه هادیان شهر تهران، سرمایه‌گذاری کارکنان سایپا، شرکت بازرگانی شرکت تلاش و توسعه، بیمه دانا، شرکت تومن ایران اشاره کرد.