رشته صنایع از محبوب‌ترین رشته‌های ایران است که هر سال تعداد زیادی دانشجو به خود جذب می‌کند. این رشته دارای گرایش‌های مدیریت سیستم و بهره‌وری، آینده‌پژوهی، بهینه‌سازی سیستم‌ها، سیستم‌های سلامت، سیستم‌های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین، مدل‌سازی سیستم‌های کلان، مدیریت پروژه و مدیریت نوآوری و فناوری است.

ما به دلیل تخصصی بودن متون رشته صنایع خدمات تخصصی ترجمه رشته صنایع ارائه می‌دهیم. همچنین، سفارش‌های شما را به مترجم‌های زبردست در حرفه ترجمه و دانش‌آموخته رشته صنایع می‌سپاریم تا مترجم با آگاهی و درک از مفاهیم و لغات تخصصی ترجمه با کیفیتی ارائه دهد؛ مترجم‌هایی که به درستی عباراتی مانند «تابع هدف» را به objective function ترجمه می‌کنند.

علاوه بر این، ما برای دانشجویان علاقه‌مند به مطالعه مقالات در سایت دانلود رایگان مقاله تعداد زیادی از مقالات معتبر دنیا را جمع‌آوری کرده‌ایم. کافی است مقاله مورد نظر خود را در این سایت جستجو کنید و آن را به صورت رایگان دانلود نمایید.

شرکت‌ها و مؤسساتی که ترجمه تخصصی صنایع خود را به ما سپرده‌اند: گلف اجنسی ایران، همره اول، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت زرماکارون، مرکز خدمات الکترونیک سامان، مهندسین مشاور صنایع وسائط نقلیه (خودرو) ایران، تجارت الکترونیک پارسیان (پککو)، شرکت مهرکام پارس، مرکز کاهش وزن سیبیتا، شرکت بازارگان کالا، موسسه مطالعات بين المللي انرژي، شیرالات ایران دوش، صنایع امرسان ، کشت و صنعت نفیس،شرکت ایواز آریان گستر، گروه تولیدی ب.آ

در این بخش برخی از لغات تخصصی صنایع، به ترجمه تیم شبکه مترجمین، آورده شده است.

 

عبارت

ترجمه عبارت

Stochastic Simulation

شبیه‌سازی اتفاقی

contingency allowance

احتمال مجاز

leading indicator

نشانگر راهنما

waterfall diagram

نمودار آبشاری

Risk self-assessment

خودارزیابی ریسک

Project Definition Rating Index

شاخص رتبه‌بندی تعریف پروژه

portfolio risk management

مدیریت ریسک سبد پروژه

project portfolio

سبد پروژه

risk appetite

ریسک ‌پذیری

manufacturer

تولید کننده

competitor's chain

زنجیره رقیب

centralized chain

زنجیره متمرکز

supplier

تامین‌کننده

objective function

توابع هدف

Leader Chain

زنجیره رهبر

Demand Function

تابع تقاضا

retailer

خرده‌ فروش

effect chain

زنجیره تاثیر

Stackelberg Game

بازی استکلبرگ

profit function

تابع سود