یکی از خدمات ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه متون مختلف در زمینه‌های متنوع تخصصی و عمومی از فارسی به عربی و از عربی به فارسی است. زبان عربی یکی از 6 زبان مهم دنیاست که در بیش از بیست‌وچهار کشور به آن صحبت می‌شود. گستره جغرافیایی تکلم به زبان عربی از کشور عراق در خاورمیانه تا مراکش در هم‌جواری با اقیانوس اطلس امتداد دارد.

کشورهای عرب‌زبان به مانند زنجیری به‌هم‌پیوسته، در قاره‌های آسیا، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قرارگرفته‌اند. به همین دلیل این زبان یکی از زبان‌های مهم منطقه خاورمیانه به‌حساب می‌آید و ترجمه متن‌های عربی برای گروه زیادی از افراد کاربرد دارد. اگر شما هم به دنبال ترجمه متن‌های خود از فارسی به عربی و یا عربی به فارسی هستید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه همراه ما باشید تا در مورد فرایند ترجمه، کاربرد، قیمت، و زمان تحویل متن ترجمه‌شده با شما بیشتر صحبت کنیم.

پرچم کشورهای عربی زبان

فرایند ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی

فرایند ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی کلیه متون، همانند ترجمه متن مقاله و یا کتاب، به سایر زبان‌های زنده دنیا صورت می‌گیرد. به این صورت که مترجم پس از بررسی متن سفارشی شروع به استخراج و گردآوری کلمات تخصصی آن می‌کند و پس از فهم و درک اولیه متن، فرایند مهم معادل‌یابی را آغاز می‌کند. مترجم پس از گذراندن این مراحل با تسلطی که به زبان مقصد و مبدأ دارد نگارش متن ترجمه‌شده را آغاز کرده و درنهایت متن را مورد بازبینی و بازخوانی قرار می‌دهد تا ایرادات احتمالی آن را برطرف کند.

ترجمه متن‌های عربی به زبان‌های زنده دنیا

شبکه مترجمین ایران با همراهی مترجم‌های کاربلد و حرفه‌ای در حوزه ترجمه متون عربی، این امکان را برای مشتریان خود ایجاد کرده تا علاوه بر ترجمه متن‌های عربی به فارسی، امکان ترجمه متن عربی به سایر زبان‌های زنده دنیا را برای مشتریان خود فراهم سازد.

به این ترتیب شما می‌توانید برای ترجمه متن‌های خود از زبان عربی به سایر زبان‌های زنده دنیا، از جمله انگلیسی، آلمانی، فرانسه، اسپانیایی، اردو، ترکی اسپانیایی از طریق شبکه مترجمین ایران اقدام کنید و در زمان کوتاهی متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرید.

کاربرد ترجمه به زبان عربی چیست؟

ترجمه به زبان عربی علاوه بر ترجمه متن‌های تخصصی و عمومی عربی، کاربردهای بسیار زیادی دارد چرا که این زبان به عنوان یکی از زبان‌های مهم در حوزه‌های مختلف کاربرد دارد. به همین جهت در ادامه برخی از مهم‌ترین کاربردهای ترجمه عربی را به شما توضیح خواهیم داد.

ترجمه به زبان عربی

ترجمه کاتالوگ و بروشور به زیان عربی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که شبکه مترجمین ایران برای مشتریان خود در نظر گرفته، ترجمه کاتالوگ و بروشور به زبان عربی است. به این ترتیب، شما می‌توانید برای ترجمه انواع بروشورهای تبلیغاتی خود به زبان عربی مترجم‌های حرفه‌ای شبکه مترجمین ایران را انتخاب کنید تا برای ارائه محصولات و خدمات کسب‌وکار خود به زبان عربی بتوانید بهترین کیفیت ترجمه را ارائه دهید.

ترجمه فیلم و فایل صوتی به زبان عربی

یکی دیگر از خدمات کاربردی که شبکه مترجمین ایران در حوزه ترجمه عربی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. ترجمه انواع فیلم، فایل صوتی و ویدئویی است. به این صورت شما می‌توانید برای ترجمه فیلم صوت و زیرنویس انواع محتواهای صوتی و ویدئویی خود از خدمات ترجمه ویدئویی ما استفاده کنید.

همچنین اگر شما قصد دارید محتواهای ویدئویی خود را به‌صورت زیرنویس شده ترجمه کنید، می‌توانید برای دریافت فایل srt زیرنویس نیز، سفارش خود را در پنل کاربری خود ثبت کنید.

ترجمه انواع متون دانشگاهی از عربی به فارسی و فارسی به عربی

ترجمه متون دانشگاهی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای عربی را دارند بسیار کاربردی است به صورتی که شما می‌توانید برای ترجمه مقاله و انواع متن‌های عربی خود از خدمات ترجمه متون استفاده کنید و درنهایت متنی روان و سلیس را تحویل بگیرید.

زبان عربی

ترجمه سایت به زبان عربی

اگر شما سایت فعالی دارید که مخاطبان عرب‌زبان زیادی به آن سر می‌زنند، پیشنهاد می‌کنیم سایت خود را به زبان عربی ترجمه کنید تا مخاطبان عرب‌زبان بیشتری را برای خواندن محتوای سایت خود داشته باشید.

ترجمه سایت برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که قصد دارند فعالیت خود را در جامعه بین‌الملل توسعه دهند بسیار مهم خواهد بود چرا که با توجه به موقعیت کشور ایران در همسایگی کشورهای مهم عرب‌زبان، ترجمه سایت به زبان عربی می‌تواند نقش مفیدی در توسعه کسب‌وکارهای ایرانی داشته باشد.

اعزام مترجم هم‌زمان فارسی به عربی و عربی به فارسی

یکی از ویژه‌ترین خدماتی که تنها از طریق شبکه مترجمین ایران به ثبت می‌رسد. سفارش برای اعزام مترجم هم‌زمان است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید برای جلسات و همایش‌های رسمی خود با همراهی مترجم‌های شفاهی و مترجم‌های همزمان حرفه‌ای شبکه مترجمین ایران، جلسات خود را به صورت دوزبانه برگزار کنید.

اگر شما قصد دارید برای ترجمه همزمان یکی از مترجم‌های حرفه‌ای ما را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم حداقل یک هفته قبل از برگزاری جلسه مراحل ثبت درخواست خود را انجام دهید. همچنین اگر شما برای ارائه ترجمه شفاهی و همزمان جلسات خود به تجهیزاتی از جمله ارائه هدفون به حضار نیاز دارید، می‌توانید در هنگام ثبت درخواست خود گزینه ارائه تجهیزات را نیز انتخاب کنید.

ترجمه سایت شبکه مترجمین به زبان عربی

خدمات ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی در شبکه مترجمین ایران

شبکه مترجمین ایران برای سفارش انواع خدمات ترجمه از جمله ترجمه متن، مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه فیلم و صوت، ترجمه کاتالوگ و بروشور، ترجمه سایت و سایر خدمات ارائه‌شده، بهترین سطح کیفی خدمات، یعنی سطح طلایی را در نظر گرفته تا به این ترتیب متقاضیان بتوانند سفارش ترجمه خود را در بهترین سطح کیفی تحویل بگیرند.

در خدمات ترجمه طلایی، متن سفارشی به دست مترجم‌هایی به زبان مقصد ترجمه می‌شود که سابقه بالایی در حوزه ترجمه متون عربی دارند و تحصیلاتی مرتبط با امور ترجمه دارند.

ترجمه عربی به فارسی و فارسی به عربی چقدر طول می‌کشد؟

ترجمه انواع متن فارسی به عربی و عربی به فارسی با توجه به نوع محتوا، زبان مبدأ و مقصد و انواع خدمات انتخابی توسط مشتریان متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی ترجمه یک متن 1000 کلمه‌ای در یک روز انجام می‌شود.

اگر شما برای ترجمه عربی خدمات خود زمان کوتاهی دارید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات ترجمه فوری شبکه مترجمین ایران استفاده کنید تا بتوانید در نیمی از زمان معمول متن‌های ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرید.

هزینه ترجمه عربی چگونه حساب می‌شود؟

هزینه ترجمه عربی انواع متن‌های عربی به فارسی و فارسی به عربی با توجه به تعداد کلمات آن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت نهایی سفارش ترجمه، فایل ترجمه خود را از قسمت پنل کاربری برای ما ارسال کنید تا کارشناسان شبکه مترجمین ایران با بررسی محتوای شما بتوانند هزینه نهایی را به شما اطلاع دهند.

برای سفارش خدمات ترجمه عربی، تنها کافی است وارد پنل کاربری خود شوید و پس از انتخاب نوع خدمات درخواستی و ارسال فایل موردنظر، تکمیل سفارش خود را نهایی کنید. به علاوه، شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره تماس 45391000 تماس بگیرید و سؤالات و ابهامات خود را در خصوص خدمات ترجمه عربی از کارشناسان ما بپرسید.