پرچم کشورهای عربی زبان

یکی از خدمات ارائه شده در شبکه مترجمین ایران ترجمه متون مختلف در زمینه های متنوع تخصصی از فارسی به عربی و از عربی به فارسی است. زبان عربی یک از 6 زبان مهم دنیاست که در بیش از بیست و چهار کشور به آن صحبت می گردد. گستره جغرافیایی تکلم به زبان عربی از کشور عراق در خاورمیانه تا تا مراکش در همجواری با اقیانوس اطلس امتداد دارد. کشورهای عرب زبان به مانند زنجیری به هم پیوسته، در قاره های آسیا، منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا قرار گرفته‌اند.

اگرچه بیش از 250 میلیون نفر از افراد جهان به زبان عربی به عنوان زبان مادری تکلم می نمایند، افرادی که به نحوی با زبان عربی در ارتباط‌اند بسیار بیشتر از این تعداد، و به گستره جهان اسلام هستند. زبان عربی زبان اسلام و زبان قرآن مجید است و قرآن به عنوان معجزه نبی اکرم و کتاب مقدس مسلمانان به زبان عربی نازل شده است. لذا مسلمانان علاقه دارند تا از محتوای آن به همین زبان آگاه گردند. همچنین فرائض روزانه مسلمین، مناسک حج ابراهیمی و ادعیه گوناگون به این زبان ادا می شوند. بدین ترتیب مخاطبان زبان عربی در جهان به بیش از یک میلیارد نفر رسیده‌است.

در ایران اما اهمیت زبان عربی و ترجمه متون و مدارک از زبان عربی به فارسی و فارسی به عربی دو چندان است. پس از ظهور اسلام و تسخیر ایران توسط اعراب، اکثریت ایرانیان به دین اسلام تشرف یافتند و بعد از آن دانشمندان، فقیهان و فیلسوفان بسیاری در طی قرن ها معلومات خود را به زبان عربی نگاشتند. امروزه نیز در حوزه های علمیه کشور فراگیری عربی مقدمه آموزش معارف اسلامی در سطوح مختلف است. همچنین در بسیاری از رشته های دانشگاهی علوم انسانی از الاهیات و معارف اسلامی گرفته تا فلسفه لازم است تا واحدهای آموزشی عربی گذرانده شود. زبان فارسی امروز نیز به میزان بسیار زیاد با زبان عربی در آمیخته شده است، به طوری که تفکیک میان کلمات عربی و فارسی در زبان فارسی غیر ممکن است. همچنین با توجه به رشد ارتباط تجاری و علمی میان ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس، آشنایی به زبان عربی و سطح ترجمه به این زبان به حوزه های بازرگانی و مراودات مالی نیز کشیده شده است.

شبکه مترجمین ایران با توجه به نیاز روز افزون ترجمه از زبان عربی به فارسی و فارسی به عربی اعلام می کند که با مجرب ترین مترجم های عربی در ایران همکاری می‌نماید و می‌تواند متون مختلف مشتریان را در حوزه های مختلف تخصصی به نحوی سلیس از فارسی به عربی و بالعکس ترجمه نماید. ترجمه های مشتریان می‌تواند در حوزه‌های زیر تعریف شود:

 

ترجمه‌های دانشگاهی:

ترجمه های دانشجویی در رشته های مختلف علوم انسانی در حوزه های فقه، فقه موضوعی، اصول، فلسفه، علوم حدیث، منطق، عرفان و تصوف، کلام و عقاید، تفسیر قرآن و نهج البلاغه، متون شیعی و تسنن، متون معاصر و روزنامه ها و کتاب های عربی، سیره پیشوایان دینی، صرف و نحو عربی، اندیشه اسلامی، تاریخ امامت و ولایت، فرهنگ و تمدن اسلامی، اقتصاد، بانکداری اسلامی، فقه الاقتصاد، فرهنگ عرب، مهدویت، ولایت فقیه، علم رجال، اخلاق عملی، حقوق عمومی، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق اسلامی، حقوق تطبیقی اسلامی، مطالعات سیاسی جهان اسلام و اندیشه سیاسی اسلامی انجام می‌پذیرد. شبکه مترجمین ایران قادر است تا کلیه مقالات فارسی شما را جهت درج در نشریات و مجلات عرب زبان از فارسی به عربی ترجمه نماید. همچنین اگر قصد ترجمه کتاب خود به زبان عربی دارید، می توانید با شبکه مترجمین ایران تماس بگیرید. ترجمه سایت‌های پویا و ایستای دانشگاهی، خبری و علمی از فارسی به عربی و از عربی به فارسی از امکانات دیگر شبکه مترجمین ایران است. همچنین ترجمه پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان عربی با کیفیت مقبول صورت می‌گیرد.

 

ترجمه های بازرگانی و مالی:

با توجه به افزایش تبادلات تجاری، بازرگانی و مالی میان ایران و کشورهای عرب زبان بخصوص عراق، سوریه و امارات متحده عربی، لازم است تا مدارک و متون متنوعی در این زمینه ها از زبان فارسی به عربی و عربی به فارسی ترجمه گردند. شبکه مترجمین ایران با مترجمین متخصص در امور اقتصادی و تجاری به زبان عربی همکاری می کند و می تواند ترجمه های مشتریان گرامی را در مواردی چون ترجمه کاتالوگ‌ها، موارد تبلیغاتی، دفترچه‌های راهنما، نامه‌ها، مکاتبه‌های اداری، پاورپوینت، گزارش‌های مالی و پیشنهاد پروژه انجام دهد. همچنین اگر برای گسترش بازار خود به کشورهای عرب زبان قصد دارید تا وب‌سایت خود را به زبان عربی ترجمه کنید، می توانید با شبکه مترجمین ایران تماس داشته باشید.

 

ترجمه های فرهنگی و هنری:

شبکه مترجمین ایران قادر است تا متون مختلف در حوزه های فرهنگی و هنری مانند، زیرنویس فیلم و سریال، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه را از فارسی به عربی ترجمه نماید.

 

 

مطالعه بیشتر درباره زبان عربی