پرچم کشورهای ایتالیایی زبان

یکی از خدمات ارائه شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه ایتالیایی به فارسی و ترجمه فارسی به ایتالیایی متون گوناگون در زمینه های تخصصی مختلف است. زبان ایتالیایی زبان مادری بیش از 70 میلیون نفر از مردم ایتالیا است. این زبان علاوه بر کشور ایتالیا، زبان رسمی کشورهای سن ماریو، واتیکان، سوییس و برخی از شهرهای کشور های اسلوونی و کرواسی است.

ضمنا اقلیت های ایتالیایی زبان در بیش از 10 کشور جهان مانند ایالات متحده ساکن هستند. کشور ایتالیا با داشتن تمدن کهن و پیشینه فرهنگی غنی از دوران روم باستان و رنسانس امروزه یکی از ده قدرت برتر اقتصادی جهان است. این کشور در رشته هایی نظیر معماری سنتی، طراحی پوشاک و مبلمان در دنیا مقام نخست را در دنیا به خود اختصاص داده است. کشور واتیکان که در قلب ایتالیا واقع است، برای مسیحیان کاتولیک های سراسر جهان اهمیت ویژه ای دارد. ایتالیا در انواع هنرها مانند اپرا، موسیقی، سینما و آشپزی و صنایع دستی صاحب سبک های منحصر به فردی است که باعث شده سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از اقصی نقاط دنیا باشد. همچنین ایتالیا یکی از ده قدرت بزرگ اقتصادی و قطب های دیپلماسی دنیا است و با بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران روابط بازرگانی و سیاسی ویژه ای دارد و برای کلیه ارتباطات خود از زبان ایتالیایی استفاده می نماید.

حال که اهمیت زبان و ترجمه ایتالیایی به اختصار بیان شد، اعلام می کنیم که شبکه مترجمین ایران با خبره ترین مترجمان ایتالیایی هم کاری دارد و می تواند کلیه متون مورد نظر مشتریان گرامی را در زمینه دلخواه از ایتالیایی به فارسی و از فارسی به ایتالیایی ترجمه نماید. این ترجمه ها می تواند در زمینه های زیر دسته بندی شود.

ترجمه های دانشجویی، علمی و فرهنگی

شبکه مترجمین ایران آمادگی خدمت رسانی به دانشجویان گرامی مترجمی و زبان و ادبیات ایتالیایی را دارد. ترجمه های دانشجویی انجام گرفته در موسسه های ما می تواند در زمینه دروس ذیل باشد:

خواندن و درک مفاهیم، گفت و شنود، دستور زبان ایتالیایی، اصول و روش ترجمه، خواندن متون مطبوعاتی، درآمدی بر ادبیات ایتالیا، نامه نگاری، ترجمه متون ساده، بیان شفاهی داستان، تلخیص متون، خواندن متون اسلامی به زبان ایتالیایی، ترجمه پیشرفته، ترجمه متون اقتصادی، ادبی، نوار و فیلم، نقد متون ادبی، ساختار رمان و انواع آن، گزیده ادبیات ایتالیا، ایتالیایی عمومی، خواندن و پرسش، ادبیات قبل از قرن 13، ادبیات قرن های 15 و 16، ادبیات قرن 17 و 18، ادبیات قرن 19، ادبیات قرن بیستم.

همچنین ترجمه مطالب موجود در سایت های دانشگاهی، زمانبندی پذیرش، ترجمه درخواست ها، انواع مقاله، پایان نامه، چکیده و خلاصه پایان نامه، رزومه و سایر مواردی لازم برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را خواهد داشت. همچنین اگر قصد دارید مقاله خود را برای ژورنال، کنفرانس، همایش، نشست های تخصصی به زبان ایتالیایی ترجمه کنید می توانید سفارشی به همین عنوان در بخش ثبت سفارش ترجمه ثبت نمایید. ترجمه کتاب به زبان ایتالیایی با ارائه تخفیفات حجمی با بالاترین کیفیت پذیرفته می گردد. ترجمه فیلم، سریال، برنامه های تلویزیونی و زیرنویس از ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی نیز می تواند در این موسسه صورت بگیرد.

 

ترجمه های بازرگانی، مالی

کشور ایتالیا بیش از 150 سال است که با ایران روابط رسمی دیپلماتیک دارد و این کشور یکی از شرکای تجاری مهم ایران است و به همین منظور از ابتدای دهه هفتاد اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا تاسیس شده و فعالیت های آن تا امروز ادامه یافته است.  به عنوان مثال بر اساس آمار اعلام شده از سوی این کشور حجم صادرات ایران به ایتالیا در سال 2010 افزایش یافته و به بیش از 3.7 میلیارد دلار رسیده است. بنابراین بسیاری از تجار و شرکت ها  و موسسات دولتی و خصوصی به ترجمه انواع متون بازرگانی، مالی و  صنعتی نیازمند هستند. شبکه مترجمین ایران اعلام می کند که با بهترین مترجمین متون ایتالیایی اقتصادی و تجاری هم کاری دارد و قادر این ترجمه ها را با بالاترین کیفیت انجام دهد برخی از موارد ترجمه ایتالیایی به فارسی و فارسی به ایتالیایی در این زمینه عبارتند از:

ترجمه کاتالوگ، بروشور، راهنمای دستگاه ها، ابزار و محصولات،  صورت های مالی، گزارش ها، صورت وضعیت، معرفی نامه ها، درخواست ها،  معرفی صنایع دستی، سفارش ها، موارد تبلیغاتی مانند پوسترها، انواع اسناد، نامه ها و فرم های بانکی، رزومه های کاری و مواردی دیگر از این دست. ضمنا اکثر شرکت هایی که می خواهند بازار خود را به ایتالیا گسترش دهند، احتیاج دارند تا وب سایت خود را به زبان ایتالیایی ترجمه کنند. ترجمه وب سایت های ایستا و پویا به زبان ایتالیایی از تخصص های شبکه مترجمین ایران است.

 

 

مطالعه بیشتر درباره زبان ایتالیایی: