یکی از خدمات ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه اسپانیایی به فارسی و فارسی به اسپانیایی متون مختلف در زمینه‌های تخصصی و عمومی است. زبان اسپانیایی به‌عنوان یکی از شش زبان‌های پرمخاطب در جهان متکلم‌های زیادی دارد و زبان رسمی کشور اسپانیا و همچنین نوزده ملت در آمریکای لاتین به شمار می‌رود. از برخی از مهم‌ترین کشورهایی که به زبان اسپانیایی مسلط هستند می‌توان به مکزیک، آرژانتین، ونزوئلا، کوبا، شیلی، کلمبیا، پرو، پاراگوئه، اروگوئه و نیکاراگوئه اشاره کرد.

مختصری در مورد زبان اسپانیایی، از پرمخاطب‌ترین زبان‌های دنیا

زبان اسپانیایی در زمان‌های دور در قاره‌های آمریکای جنوبی و مرکزی، مستعمره‌سازی و سلطه پانصدساله کشور اسپانیا بر غرب نیمکره جنوبی بوده است. به‌طوری‌که امروزه بیش از 350 میلیون نفر در دنیا اسپانیایی را زبان اول خود می‌دانند و 40 میلیون نفر دیگر اسپانیایی را به‌عنوان زبان دوم به کار می‌برند.

پرچم کشورهای اسپانیولی زبان

بیش از 17 میلیون نفر از مردم ایالات‌متحده و برخی از جوامع در کانادا، مراکش و فیلیپین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. جالب است بدانید این زبان به‌عنوان یکی از شش زبان رسمی در سازمان ملل پذیرفته‌شده است و رکورددار برخی از اولین‌های جهان است. برای مثال اولین رمان مدرن دنیا به نام «دن کیشوت» به زبان اسپانیایی نوشته‌شده است. همچنین شعر و ادبیات آمریکای لاتین که به زبان اسپانیایی است، یکی از مهم‌ترین شاخه‌های ادبی دنیا را تشکیل می‌دهد.

فرآیند ترجمه متن اسپانیایی به فارسی

فرایند ترجمه متن‌های اسپانیایی همانند ترجمه متن به زبان انگلیسی و غیر انگلیسی صورت می‌گیرد. به این صورت که مترجم در قدم اول و پس از پیدا کردن لغات و واژگان تخصصی متن موردنظر، شروع به مطالعه و درک کامل متن محتوای سفارش شده می‌کند و در مرحله بعدی دست به فرایند مهم معادل‌یابی می‌زند. در این مرحله مترجم با پیدا کردن عبارات مناسب، شروع به نگارش متن ترجمه‌شده می‌کند و درنهایت متن ترجمه‌شده را بررسی و بازبینی می‌کنند.

کاربرد ترجمه اسپانیایی به فارسی

ترجمه اسپانیایی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل، دانشگاه‌های معتبر اسپانیا را انتخاب کنند، بسیار کاربرد دارد چراکه این افراد برای ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها بایستی تسلط کافی به زبان اسپانیایی داشته باشند تا برای ارائه‌های تخصصی و ترجمه مقاله در دانشگاه‌های خارجی، دغدغه‌ای نداشته باشند.

ترجمه متون مربوط به کسب‌وکار به زبان اسپانیایی

اگر در دنیای کسب‌وکار فعالیت ویژه‌ای داشته باشید، حتماً متوجه این نکته مهم هستید که برای حضور در بازار جهانی باید برند خود را به زبان‌های مختلف دنیا معرفی کنید. به همین جهت اگر شما دوست دارید در بین اسپانیایی‌زبان‌ها هم نامی نیک کسب کنید، می‌توانید با ترجمه سایت خود به زبان اسپانیایی، تمام خدمات و محصولات کسب‌وکار خود را به دنیای اسپانیایی‌زبانان ارائه کنید.

همچنین اگر شما برای کسب‌وکار خود هنوز سایتی تأسیس نکرده‌اید، می‌توانید با ترجمه کاتالوگ و بروشور کسب‌وکار خود را در بازار جهانی گسترش دهید.

سایت شبکه مترجمین ایران به زبان اسپانیایی

ترجمه انواع فیلم و صوت به زبان اسپانیایی و یا فارسی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در شبکه مترجمین ایران برای ترجمه‌های اسپانیایی‌زبان به کار می‌رود، ترجمه فیلم و صوت، پادکست، ویدئو، سریال و فیلم سینمایی از اسپانیایی به فارسی و از فارسی به اسپانیایی است.

شما می‌توانید برای ترجمه انواع فیلم‌ها و محتواهای صوتی و تصویری خود، مترجم‌های حرفه‌ای و کاربلد شبکه مترجمین ایران را انتخاب کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین کیفیت از ترجمه محتوای صوتی و تصویری را تحویل بگیرید.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت فایل srt زیرنویس فیلم‌های اسپانیایی، درخواست خود را ثبت کنید تا تیم مترجمان ما بتوانند با استفاده از به‌روزترین نرم‌افزارهای دنیا در زمان معین‌شده محتوای زیرنویس شده را تحویل شما دهند.

اعزام مترجم همزمان برای جلسات به زبان اسپانیایی

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی برای حضور در جلسات بین‌المللی مهم خود، نیازمند حضور مترجم‌های شفاهی و خبره‌ای هستند که خدمات ترجمه را در محل انجام دهند. به این صورت که مترجم در هنگام برگزاری جلسه، توانایی ترجمه به‌صورت همزمان را داشته باشند.

به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای تمامی جلسات مهم و حیاتی خود، حتماً حضور یک مترجم حرفه‌ای و کاربلد را ضروری بدانید و با درخواست اعزام مترجم همزمان به‌صورت حضوری، مشکل جلسات خارجی خود را تا همیشه حل‌شده بدانید.

ترجمه متن‌های اسپانیایی به زبان‌های زنده دنیا

یکی دیگر از مهم‌ترین خدماتی که تنها در شبکه مترجمین ایران انجام می‌شود، ترجمه متن‌های خارجی زبان است. به این صورت شما می‌توانید برای ترجمه متن‌های اسپانیایی‌زبان خود به انگلیسی، آلمانی، ترکی استانبولی، روسی، عربی و نروژی، از طریق سایت شبکه مترجمین ایران اقدام کنید و سفارش خود را به هر زبانی که دوست داشته باشید تحویل بگیرید.

خدمات ترجمه متون اسپانیایی در شبکه مترجمین ایران

خدمات ترجمه متن اسپانیایی‌زبان در شبکه مترجمین ایران تنها در سطح کیفی طلایی صورت می‌گیرد. به این صورت که کلیه متون ارائه‌شده به دست مترجم‌های حرفه‌ای و باسابقه ترجمه می‌شود و درنهایت متنی سلیس و روان به مشتری ارائه خواهد شد. در نظر داشته باشید که با توجه به سطح خدمات طلایی برای ترجمه متون، می‌توانید در صورت نیاز برای بازخوانی و ویرایش متن ارائه‌شده به‌صورت رایگان نیز اقدام کنید.

ترجمه متن اسپانیایی به فارسی و فارسی به اسپانیایی چقدر طول می‌کشد؟

ترجمه انواع متن برای هر یک از خدمات ارائه‌شده (ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه بروشور، ترجمه فیلم) با توجه به محتوای ارسالی متفاوت است اما در حالت کلی هر 1000 کلمه در یک روز ترجمه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید برای ترجمه انواع متن‌های سفارشی خود به‌صورت فوری از خدمات ترجمه فوری استفاده کنید تا در زمان کوتاه‌تری متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرید.

پرچم کشو اسپانیا

هزینه ترجمه متن اسپانیایی چقدر است؟

قیمت ترجمه انواع متن به اسپانیایی و از اسپانیایی به سایر زبان‌ها، با توجه به زبان مبدأ و نوع محتوا متفاوت است. در نظر داشته باشید که هزینه ترجمه انواع متن با توجه به تعداد کلمات آن محاسبه می‌شود. به‌این‌ترتیب اگر شما می‌خواهید از حدود قیمت نهایی متن موردنظر خود اطلاع لازم پیدا کنید، می‌توانید فایل موردنظر خود را در قسمت پنل کاربری ارسال کرده تا کارشناسان ما بتوانند در مدت‌زمان کوتاهی متن شما را بررسی و اعلام قیمت کنند.

نحوه سفارش ترجمه متن اسپانیایی در شبکه مترجمین ایران

برای سفارش ترجمه متن اسپانیایی به فارسی و یا فارسی به اسپانیایی خود می‌توانید همین الان وارد پنل کاربری خود شوید و مراحل ثبت و نهایی کردن سفارش خود را انجام دهید. مترجم‌های حرفه‌ای و باسابقه شبکه مترجمین ایران در تلاش هستند تا با ارائه خدماتی باکیفیت بتوانند رضایت صددرصدی مخاطبان خود را کسب کنند و بهترین ترجمه را برای انواع متن‌های تخصصی و عمومی به مخاطبان خود ارائه دهند.

همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره تماس 45391000 تماس بگیرید تا کارشناسان شبکه مترجمین ایران در کوتاه‌ترین زمان پاسخگوی سؤالات شما در خصوص ترجمه متن‌های اسپانیایی‌زبان باشند.

مطالعه بیشتر درباره زبان اسپانیایی