بزرگترین سایت ترجمه تخصصی آنلاین کشور‎

بیش از یک دهه است که به عنوان یگانه دارنده استاندارد جهانی ISO 17100 در ایران، با تیمی متشکل از مترجمین حرفه‌ای در سه سطح برنز، نقره‌ای و طلایی، مهم‌ترین ترجمه‌‎‌های برندهای معتبر را انجام داده‌ایم و متون مختلف را برای انتشار در ژورنال‌های معتبر ترجمه کرده‌‌ایم. مترجمین ما از اهمیت ترجمه‌های شما آگاه‌اند و شما می‌توانید بازتاب این آگاهی را در کیفیت و دقت ترجمه‌های‌شان، به‌وضوح، مشاهده کنید.

 

امکان ترجمه حرفه‌ای با هر بودجه

سایت ترجمه تخصصی شبکه مترجمین ایران برای حمایت از مشتریان خود امکان ترجمه حرفه‌ای با 3 کیفیت را فراهم کرده است.

ترجمه طلایی

ترجمه حرفه ای تخصصی طلایی

ترجمه 100% تخصصی، مناسب برای چاپ در ژورنال ISI، ارائه به کنفرانس، به همراه بازخوانی رایگان، ترجمه تضمینی با بهترین کیفیت

ترجمه نقره اي

ترجمه برای رشته های تخصصی نقره ای

ترجمه تخصصي انگليسي به فارسي و ترجمه تخصصي فارسي به انگليسي تا 70% تخصصي. مناسب براي پروژه و پايان نامه، ترجمه با کيفيت خيلي خوب

ترجمه برنز

ترجمه دانشجویی برنز

ترجمه انگليسي به فارسي دانشجويي، ترجمه ارزان با مترجم هاي تازه کار، مناسب براي مطالب عمومي، ترجمه خوب

اگر می‌خواهید ترجمه تخصصی تمام عیاری را تحویل بگیرید و بتوانید آن را با افتخار در معتبرترین ژورنال‌های بین‌الملی منتشر کنید، می‌توانید به تیم ترجمه تخصصی ترنسنت اعتماد کنید. فرقی نمی‌کند متن تخصصی‌تان مربوط به کدام گرایش از کدام رشته است، در هر صورت، می‌توانید ترجمه آن را، با خیال راحت، به ما بسپارید. در تیم ترجمه تخصصی ترنسنت، مترجمان متخصص رشته‌های مختلف حضور دارند و کارتان را به تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن ترجمه خواهند کرد.

زبان اسپانیایی یکی دیگر از اعضای خانواده زبان‌های رومانس و زبان‌های هندو-اروپایی است این زبان به‌عنوان یکی از شش زبان‌های پرمخاطب در جهان متکلم‌های زیادی دارد و زبان رسمی کشور اسپانیا و همچنین نوزده ملت در آمریکای لاتین به شمار می‌رود. از برخی از مهم‌ترین کشورهایی که به زبان اسپانیایی مسلط هستند می‌توان به مکزیک، آرژانتین، ونزوئلا، کوبا، شیلی، کلمبیا، پرو، پاراگوئه، اروگوئه و نیکاراگوئه اشاره کرد.
تماس با کارشناس فروش
45391222 021

کشور اسپانیا در شبه‌جزیره‌ای به نام ایبرو قرارگرفته است، این کشور به دلیل موقعیت حیاتی‌اش در اروپا از ابتدا مورد تهاجم‌های بسیار قرارگرفته و زبان اسپانیایی امروزی محصول این تهاجم‌ها و تلفیقی از زبان‌های صحبت شده میان اقوام مهاجم بوده است.

یکی از خدمات ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه اسپانیایی به فارسی و فارسی به اسپانیایی متون مختلف در زمینه‌های تخصصی و عمومی است.

مختصری در مورد زبان اسپانیایی، از پرمخاطب‌ترین زبان‌های دنیا

زبان اسپانیایی در زمان‌های دور در قاره‌های آمریکای جنوبی و مرکزی، مستعمره‌سازی و سلطه پانصدساله کشور اسپانیا بر غرب نیمکره جنوبی بوده است. به‌طوری‌که امروزه بیش از 350 میلیون نفر در دنیا اسپانیایی را زبان اول خود می‌دانند و 40 میلیون نفر دیگر اسپانیایی را به‌عنوان زبان دوم به کار می‌برند.

بیش از 17 میلیون نفر از مردم ایالات‌متحده و برخی از جوامع در کانادا، مراکش و فیلیپین به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. جالب است بدانید این زبان به‌عنوان یکی از شش زبان رسمی در سازمان ملل پذیرفته‌شده است و رکورددار برخی از اولین‌های جهان است. برای مثال اولین رمان مدرن دنیا به نام «دن کیشوت» به زبان اسپانیایی نوشته‌شده است. همچنین شعر و ادبیات آمریکای لاتین که به زبان اسپانیایی است، یکی از مهم‌ترین شاخه‌های ادبی دنیا را تشکیل می‌دهد.

ترجمه تخصصی اسپانیایی به فارسی و فارسی به اسپانیایی

ترجمه متن اسپانیایی به فارسی

ترجمه متن اسپانیایی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین خدمات شبکه مترجمین ایران برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند متن‌های متفاوتی از جمله مقاله، کتاب، متون ادبی و یا متون تخصصی خود را ترجمه کنند. تیم حرفه‌ای مترجم‌های این سامانه با همراهی باتجربه‌ترین مترجم‌های تخصصی اسپانیایی به فارسی باکیفیت‌ترین سطح خدمات ترجمه را برای متقاضیان این نوع از خدمات ترجمه فراهم کرده است.

ترجمه مقاله اسپانیایی

ترجمه فارسی به اسپانیایی برای آن دسته از افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل، دانشگاه‌های معتبر اسپانیا را انتخاب کنند، بسیار کاربرد دارد چراکه این افراد برای ادامه تحصیل در این دانشگاه‌ها بایستی تسلط کافی به زبان اسپانیایی داشته باشند تا برای ارائه‌های تخصصی و ترجمه مقاله در دانشگاه‌های خارجی، دغدغه‌ای نداشته باشند.

ترجمه اسپانیایی کتاب

ترجمه مقالات علمی از جمله مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران است که توسط خبره‌ترین مترجم‌های حرفه‌ای این حوزه به بهترین شکل ممکن ترجمه می‌شود.

ترجمه شعر اسپانیایی و متون ادبی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی زبان اسپانیایی، ادبیات غنی این زبان است. شاعران و نویسندگان محبوب و باارزشی از جمله فدریکوگارسیا لورکا با نگارش هنرمندانه‌ترین آثار خود به این زبان موجب شدند تا علاقمندان به هنر و ادبیات جهان برای مطالعه آثار این عزیزان داوطلب شوند.

ترجمه شعر اسپانیایی و متون ادبی اسپانیایی

ya به همین منظور ترجمه آثار ادبی زبان اسپانیایی برای علاقمندان به این زبان بسیار باارزش است و شبکه مترجمین ایران به‌صورت حرفه‌ای برای ترجمه تخصصی ادبیات اسپانیایی انواع آثار ادبی و هنری را ترجمه و به مخاطبان خود ارائه می‌کند.

ترجمه تخصصی اسپانیایی ویژه کسب‌وکارها

اگر در دنیای کسب‌وکار فعالیت ویژه‌ای داشته باشید، حتماً متوجه این نکته مهم هستید که برای حضور در بازار جهانی باید برند خود را به زبان‌های مختلف دنیا معرفی کنید. به همین جهت اگر شما دوست دارید در بین اسپانیایی‌زبان‌ها هم نامی نیک کسب کنید، می‌توانید با ترجمه سایت خود به زبان اسپانیایی، تمام خدمات و محصولات کسب‌وکار خود را به دنیای اسپانیایی‌زبانان ارائه کنید.

ترجمه تخصصی اسپانیایی ویژه کسب و کارها

ترجمه مدارک به اسپانیایی

یکی از مهم‌ترین مواردی که برای دانشجویان، صاحبان مشاغل و حتی مهاجران به کشورهای اسپانیایی‌زبان اهمیت دارد، ترجمه مدارک مهم و باارزشی است که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در پروسه شغلی و تحصیلی افراد داشته باشد. ترجمه اسپانیایی مدارک مختلفی ازجمله مدارک دانشگاهی و مدارک آموزشگاهی، ریزنمرات، ترجمه شناسنامه و مدارک شناسایی و همچنین قراردادهای تجاری و مالی ازجمله مهم‌ترین کاربردهایی ترجمه اسناد و مدارک به زبان اسپانیایی هستند که در شبکه مترجمین ایران کار ترجمه آن صورت می‌گیرد.

برای دریافت ترجمه رسمی مدارکی ازجمله مهاجرت، گردشگری و بازرگانی به زبان اسپانیایی می‌توانید همین حالا سفارش ترجمه خود را از طریق دارالترجمه رسمی ساترا ثبت کنید.

اعزام مترجم همزمان برای جلسات به زبان اسپانیایی

بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی برای حضور در جلسات بین‌المللی مهم خود، نیازمند حضور مترجم‌های شفاهی و خبره‌ای هستند که خدمات ترجمه را در محل انجام دهند. به این صورت که مترجم در هنگام برگزاری جلسه، توانایی ترجمه به‌صورت همزمان را داشته باشند.

ترجمه همزمان به زبان اسپانیایی

به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای برگزاری تمامی جلسات مهم و حیاتی خود، حتماً حضور یک مترجم حرفه‌ای و کاربلد را ضروری بدانید و با درخواست اعزام مترجم همزمان به‌صورت حضوری، مشکل ترجمه محتوای جلسات خارجی خود را تا همیشه حل‌شده بدانید.

ترجمه انواع فیلم و سریال به زبان اسپانیایی

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در شبکه مترجمین ایران برای ترجمه‌های اسپانیایی‌زبان به کار می‌رود، ترجمه فیلم و صوت، پادکست، ویدئو، سریال و فیلم سینمایی از اسپانیایی به فارسی و از فارسی به اسپانیایی است.

ترجمه تخصصی فیلم و سریال به زبان اسپانیایی

شما می‌توانید برای ترجمه انواع فیلم‌ها و محتواهای صوتی و تصویری خود، مترجم‌های حرفه‌ای و کاربلد شبکه مترجمین ایران را انتخاب کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین کیفیت از ترجمه محتوای صوتی و تصویری را تحویل بگیرید.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت فایل srt زیرنویس فیلم‌های اسپانیایی، درخواست خود را ثبت کنید تا تیم مترجمان ما بتوانند با استفاده از به‌روزترین نرم‌افزارهای دنیا در زمان معین‌شده محتوای زیرنویس شده را تحویل شما دهند.

در نظر داشته باشید که ترجمه فیلم‌ها و ویدئوهای روزمره باکمی مطالعه و تحقیق در خصوص ترجمه متن اسپانیایی به فارسی و یادگیری برخی کلمات پرکاربرد امکان‌پذیر است. به همین منظور ما در ادامه برخی از مهم‌ترین لغات و اصطلاحات کاربردی اسپانیایی را برای شما گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید بامطالعه آن تسلط نسبی به این زبان پیدا کنید.

عبارات روزمره به اسپانیایی و فارسی

ترجمه فارسی ترجمه اسپانیایی
خوش آمدید Bienvenido (مفرد) Bienvenidos (جمع)
سلام ¡Hola!
¡Diga! ¡Dígame! ¿Sí? ¿Bueno? ¡Hola! ¿Aló? (صحبت با تلفن)
حالت چطور است. ¿Cómo está usted? (رسمی) ¿Cómo estás? (خودمانی)
من خوبم، ممنون، شما چطوری؟ Bien gracias, ¿y usted? (رسمی) Bien gracias, ¿y tú?( خودمانی)
دلم برات تنگ شده بود. ¡Cuánto tiempo! ¡Tanto tiempo sin verte!
اسم شما چیست؟ ¿Cómo te llamas? (خودمانی)
¿Cómo se llama Usted? (رسمی)
اسم من ... Me llamo ..., Mi nombre es ...
اهل کجا هستی؟ ¿De dónde eres? (خودمانی) ¿De dónde es usted? (رسمی)
من اهل ... Soy de ...
از دیدنتان خوشحال شدم Mucho gusto Encantado
صبح بخیر Buenos días
عصر بخیر Buenas tardes
شب بخیر Buenas noches
خداحافظ Adiós, Hasta luego, Hasta la vista, Hasta mañana
موفق باشی! ¡Buena suerte!
روز خوبی داشته باشی ¡Que pase un buen día!
نوش جان! ¡Buen provecho! ¡Buen apetito! ¡Que aproveche!
سفر بخیر ¡Buen viaje!
من نمی فهمم No entiendo / No comprendo
لطفا خیلی آهسته صحبت کنید. Por favor hable más despacio
لطفا بنویسید. ¿Puede escribirlo, por favor?
آیا اسپانیایی صحبت می کنید؟ ¿Habla usted español? (رسمی) ¿Hablas español? (خودمانی)
بله، به مقدار محدود Sí, hablo un poquito de español, Sí, un poco
اینو ... ¿Cómo se dice ... en español?
ببخشید ¡Perdón! ¡Perdone! ¡Discúlpe!
قیمت این چند است؟ ¿Cuánto cuesta? ¿Cuánto cuesta esto?
متاسفم ¡Perdón! ¡Perdone! ¡Lo siento!
ممنون Gracias / Muchas gracias
دستشویی کجاست؟ ¿Dónde están los aseos
این آقا / خانم Este hombre/caballero pagará por todo
آیا مایلی؟ ¿Querría bailar conmigo? (رسمی) 
دوستت دارم Te amo / Te quiero
تنهایم بگذار ¡Déjeme en paz!
کمک! ¡Ayúdame! ¡Socorro! ¡Auxilio!
آتش! ¡Fuego!
بایست! ¡Alto!
پلیس خبر کن! ¡Llame a la policía!
کریسمس مبارک ¡Feliz Navidad y próspero año nuevo!
سال نو مبارک! ¡Feliz Año Nuevo!
عید پاک مبارک! ¡Felices Pascuas!
تولدت مبارک! ¡Feliz cumpleaños!

ترجمه اعداد به فارسی و اسپانیایی

اعداد
ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی
cero صفر diez ده veinte بیست
uno یک once یازده treinta سی
dos دو doce دوازده cuarenta چهل
tres سه trece سیزده cincuenta پنجاه
cuatro چهار catorce چهارده sesenta شصت
cinco پنج quince پانزده setenta هفتاد
seis شش dieciséis شانزده ochenta هشتاد
siete هفت diecisiete هفده noventa نود
ocho هشت dieciocho هیجده cien صد
nueve نه diecinueve نوزده mil یک هزار

ترجمه ماه های سال به فارسی و اسپانیایی

ماه های سال
ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی
Enero ژانویه
Febrero فوریه
Marzo مارس
Abril آوریل
Mayo می
Junio ژوئن
Julio ژوئیه
Agosto اوت / آگوست
Septiembre سپتامبر
Octubre اکتبر
Noviembre نوامبر
Diciembre دسامبر

ساعت و زمان به اسپانیایی

ساعت و زمان
ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی
Qué hora es? ساعت چند است؟
 Hora ساعت
 Minuto دقیقه
 Segundo ثانیه

Es la una 1:00
Son las dos 2:00
Son las dos y cuarto 2:15
Son las dos y veinte 2:20
Son las dos y media 2:30
Son veinte para las tres 2:40
Es cuarto para las tres 2:45
Es cinco para las tres 2:55
Son las tres 3:00
Son las tres y veintiocho 3:28

انواع سبزیجات به اسپانیایی

سبزیجات
ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی
maíz ذرت
pepino خیار
brócoli کلم بروکلی
frejol بادام زمینی
ajo سیر
pimiento فلفل
aceituna زیتون
zanahoria هویج
champiñón قارچ
cebolla پیاز
tomate گوجه
papa سیب زمینی

فهرست مشاغل و کارها به اسپانیایی و فارسی

مشاغل
ترجمه اسپانیایی ترجمه فارسی
actor بازیگر
abogado حقوقدان
actriz بازیگر زن
artista هنرمند
cajero صندوق دار
camarero گارسن
carnicero قصاب
carpintero نجار
cocinero آشپز
criada خدمتکار
director مدیر
electricista برقکار
empleado کارمند
enfermero پرستار
escritor نویسنده
estudiante دانشجو
ingeniero مهندس
mecánico مکانیک
médico پزشک
panadero نانوا
plomero لوله کش
policía پلیس
profesor معلم
recepcionista مسئول پذیرش
secretario منشی

ایام هفته به اسپانیایی

ایام هفته
ترجمه فارسی ترجمه اسپانیایی
شنبه sábado
یک شنبه domingo
دو شنبه lunes
سه شنبه martes
چهار شنبه miércoles
پنج شنبه jueves
جمعه viernes

  سوالات متداول

در حال حاضر کشورهایی چون اسپانیا، آرژانتین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا و چندین کشور دیگر به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند.
آثار ادبی زبان اسپانیایی برای علاقمندان به این زبان بسیار باارزش است و شبکه مترجمین ایران به‌صورت حرفه‌ای برای ترجمه تخصصی ادبیات اسپانیایی انواع آثار ادبی و هنری را ترجمه و به مخاطبان خود ارائه می‌کند.
در زبان اسپانیایی متن شما به دست مترجمان حرفه‌ای و خبره‌ای ترجمه می‌شود که بیش از 10 سال درزمینهٔ ترجمه سابقه‌ دارند.
به طور میانگین برای ترجمه متون در زبان اسپانیایی نسبت 1000 کلمه در 24 ساعت در نظر گرفته می‌شود.
در ترجمه غیررسمی اسپانیایی نیاز به اصل هیچ مدرکی نیست. به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش و ترجمه را دانلود کنید.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

نام و نام خانوادگی
شماره تلفن همراه
متن دیدگاه
CaptchaSecond