بزرگترین سایت ترجمه تخصصی آنلاین کشور‎

بیش از یک دهه است که به عنوان یگانه دارنده استاندارد جهانی ISO 17100 در ایران، با تیمی متشکل از مترجمین حرفه‌ای در سه سطح برنز، نقره‌ای و طلایی، مهم‌ترین ترجمه‌‎‌های برندهای معتبر را انجام داده‌ایم و متون مختلف را برای انتشار در ژورنال‌های معتبر ترجمه کرده‌‌ایم. مترجمین ما از اهمیت ترجمه‌های شما آگاه‌اند و شما می‌توانید بازتاب این آگاهی را در کیفیت و دقت ترجمه‌های‌شان، به‌وضوح، مشاهده کنید.

 

امکان ترجمه حرفه‌ای با هر بودجه

سایت ترجمه تخصصی شبکه مترجمین ایران برای حمایت از مشتریان خود امکان ترجمه حرفه‌ای با 3 کیفیت را فراهم کرده است.

ترجمه طلایی

ترجمه حرفه ای تخصصی طلایی

ترجمه 100% تخصصی، مناسب برای چاپ در ژورنال ISI، ارائه به کنفرانس، به همراه بازخوانی رایگان، ترجمه تضمینی با بهترین کیفیت

ترجمه نقره اي

ترجمه برای رشته های تخصصی نقره ای

ترجمه تخصصي انگليسي به فارسي و ترجمه تخصصي فارسي به انگليسي تا 70% تخصصي. مناسب براي پروژه و پايان نامه، ترجمه با کيفيت خيلي خوب

ترجمه برنز

ترجمه دانشجویی برنز

ترجمه انگليسي به فارسي دانشجويي، ترجمه ارزان با مترجم هاي تازه کار، مناسب براي مطالب عمومي، ترجمه خوب

اگر می‌خواهید ترجمه تخصصی تمام عیاری را تحویل بگیرید و بتوانید آن را با افتخار در معتبرترین ژورنال‌های بین‌الملی منتشر کنید، می‌توانید به تیم ترجمه تخصصی ترنسنت اعتماد کنید. فرقی نمی‌کند متن تخصصی‌تان مربوط به کدام گرایش از کدام رشته است، در هر صورت، می‌توانید ترجمه آن را، با خیال راحت، به ما بسپارید. در تیم ترجمه تخصصی ترنسنت، مترجمان متخصص رشته‌های مختلف حضور دارند و کارتان را به تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن ترجمه خواهند کرد.

زبان روسی یکی از 5 زبان مهمی است که مخاطبان زیادی در دنیا دارد. این زبان تنها متعلق به کشور روسیه نیست چراکه دولت‌هایی مانند بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی و همچنین کشور رومانی زبان روسی را به‌عنوان دومین زبان رسمی کشور خود اعلام کرده‌اند. زبان روسی در بخش‌هایی از کشورهای چین، ازبکستان و ترکمنستان نیز مخاطب دارد.
تماس با کارشناس فروش
45391222 021

به‌این‌ترتیب مجموع کسانی که در دنیا می‌توانند به زبان روسی صحبت کنند و بنویسند به بیش از 300 میلیون نفر رسیده و همین عدد موجب شده تا این زبان در بین 5 زبان برتر جهان و یکی از شش زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد و بسیاری از اتحادیه‌های معتبر جهانی قرار بگیرد.

به‌این‌ترتیب مجموع کسانی که در دنیا می‌توانند به زبان روسی صحبت کنند و بنویسند به بیش از 300 میلیون نفر رسیده و همین عدد موجب شده تا این زبان در بین 5 زبان برتر جهان و یکی از شش زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد و بسیاری از اتحادیه‌های معتبر جهانی قرار بگیرد.

زبان روسی، ‌زبانی است که آثار ادبی بسیار مهمی از نویسندگانی نظیر تولستوی، داستایوسکی، چخوف و متون علمی پراهمیتی در علوم سیاسی، نظامی و فنی به این زبان نوشته‌شده است. به دلیل اهمیت بالای این زبان پرمخاطب، شبکه مترجمین ایران با ارائه خدمات ترجمه روسی این امکان را برای افراد فراهم کرده تا برای ترجمه انواع مدارک و متون روسی‌زبان خود بتوانند با بهترین مترجم‌های روسی همکاری کنند و فرایند ثبت سفارش ترجمه خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند. اگر شما هم دوست دارید در مورد فرایند ترجمه روسی، کاربرد ترجمه روسی، قیمت، نحوه سفارش و زمان تحویل متن‌های ترجمه‌شده به زبان روسی اطلاع لازم پیدا کنید، در ادامه همراه ما باشید.

ترجمه متن روسی به فارسی انواع مقالات علمی

ترجمه زبان روسی به‌عنوان یکی از زبان‌های مهم دنیا در حوزه علمی، ادبی، اقتصادی و تجاری، کاربردهای متنوع و زیادی دارد. برای مثال دانشجویان و محققانی که در دانشگاه‌های روس زبان درس می‌خوانند می‌توانند برای ترجمه انواع متون دانشگاهی و ترجمه مقاله علمی و پژوهشی خود از خدمات ترجمه روسی استفاده کنند و متن‌های ترجمه‌شده خود را به زبان روسی و یا از زبان روسی به سایر زبان‌های زنده دنیا ترجمه کنند.

ترجمه متن روسی به فارسی

ترجمه روسی به فارسی انواع کتاب‌های علمی، داستانی‌‎‌

ترجمه مانند پلی است که موجب تعامل بین کشورها می‌شود و فرهنگ‌های مختلف را به هم نزدیک‌تر می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که هنر ترجمه سال‌هاست به آن پایبند است. ترجمه انواع کتاب به زبان دلخواه است. روسیه کشوری است که بزرگ‌ترین نویسندگان دنیا را با آثاری شاهکار و بی‌نظیر در تاریخ ادبی خود ماندگار نگه‌داشته است، به همین منظور ترجمه این شاهکارهای ادبی که روزبه‌روز تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود، می‌تواند به غنای فرهنگی علاقه‌مندان به ادبیات جهانی کمک به سزایی کند.

ترجمه کتاب های روسی به فارسی

علاوه بر ترجمه کتاب از روسی به فارسی، شما می‌توانید برای ترجمه کتاب های فارسی‌زبان خود به زبان روسی از خدمات ترجمه کتاب استفاده کنید تا هنر و قلم خود را به نگاه روس زبان‌ها برسانید.

در صورتیکه نیاز به ترجمه رسمی اسناد و مدارک خود به زبان روسی دارید می‌توانید به دارالترجمه روسی ساترا مراجعه کنید.

مترجم روس

گروه ترجمه روسی شبکه مترجمین ایران متشکل از مترجمین زبده و ماهری است که به زبان روسی و مهارت‌های ترجمه مسلط هستند. ما مترجمین زبان روسی‌مان را طی آزمون ورودی می‌آزماییم و در صورت، قبولی در آزمون، با آنان همکاری می‌کنیم. اما سنجش و ارزیابی مترجم روس به همین‌جا ختم نمی‌شود! تیم کنترل کیفی روسی ما، متشکل از بهترین مترجمین زبان روسی، همواره، کیفیت کار مترجمین روس را بررسی می‌کنند و در صورت لزوم، نکات لازم را به آنان یادآوری می‌کنند. به علاوه، هر کدام از اعضای تیم مترجمین روس ترنسنت متخصص در حوزه‌های مشخصی هستند. بنابراین، ترجمه متن روسی شما را به مترجمین متخصص می‌سپاریم تا بتوانیم ترجمه‌ای دقیق و باکیفیت را تحویل‌تان دهیم.

ترجمه فیلم، صوت و انواع محتوای ویدئویی به زبان روسی

این روزها و با توجه به فراگیر شدن محتواهای ویدئویی و پادکست‌های علمی، هنری و حتی آموزشی، نیاز ترجمه و زیرنویس این دسته از محتواهای تصویری و صوتی بیش‌ازپیش احساس می‌شود. ترجمه انواع فیلم و سریال‌های روسی‌زبان باکمی تسلط نسبی به زبان روسی و با استفاده از ضرب‌المثل‌های کاربردی و مهمی که در طول روز مورداستفاده قرار می‌گیرد به‌سادگی انجام می‌شود اما اگر به این زبان آشنایی و تسلط کافی ندارید، می‌توانید از خدمات ترجمه فیلم شبکه مترجمین ایران استفاده کنید.

خدمات ترجمه فیلم و صوت شبکه مترجمین ایران، این امکان را برای افراد فراهم کرده تا برای ترجمه انواع محتوای صوتی و تصویری خود با امکان درج زیرنویس بتوانند مراحل ثبت سفارش خود را به‌راحتی انجام دهند.

همچنین شما می‌توانید برای ترجمه انواع سریال و فیلم‌های سینمایی روسی‌زبان نیز از خدمات ترجمه فیلم استفاده کنید و درنهایت با دریافت فایل srt، فیلم موردنظر خود را به‌صورت زیرنویس شده تحویل بگیرید.

ترجمه زیرنویس روسی به فارسی

ترجمه انواع کاتالوگ و بروشور به زبان روسی

اگر شما صاحب کسب و کار و یا برندی هستید که برای گسترش کسب‌وکار خود سعی دارید با کشورهای روس زبان همکاری و تعامل داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم با ارائه ترجمه کاتالوگ و بروشور محصولات و خدمات کسب‌وکار خود به روسی، به‌راحتی اهداف و چشم‌انداز همکاری خود را به روس زبان‌ها ارائه دهید.

ترجمه کتاب روسی به فارسی و فارسی به روسی

بومی‌سازی و ترجمه سایت به زبان روسی

یکی دیگر از راه‌هایی که در ادامه ترجمه کاتالوگ و بروشور به زبان روسی به افرادی که دوست دارند در عرصه اقتصاد بین‌الملل حضور پررنگی داشته باشند، پیشنهاد می‌شود، ترجمه سایت است. این روزها وب‌سایت هر شرکت و هر سازمانی ویترین واضح فعالیت‌هایی است که تجربه کرده‌اند. به همین منظور اگر شما قصد دارید همکاری‌های تجاری و اقتصادی را با شرکت‌های روس زبان انجام دهید، حتماً نسبت به بومی‌سازی و ترجمه سایت خود به زبان روسی اقدام کنید.

اعزام مترجم همزمان روسی برای جلسات و سمینارهای دو زبانه

یکی دیگر از خدمات کاربردی و مهمی که تنها در شبکه مترجمین ایران به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود. خدمات ترجمه همزمان روسی برای جلسات و سمینارهایی است که به‌صورت دوزبانه و یا چندزبانه برگزار می‌شوند. شما می‌توانید با ثبت درخواست خود برای اعزام مترجم همزمان و شفاهی به زبان روسی، میزبان خوبی برای میهمانان روس زبان خود باشید و جلسات مهم خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید.

ترجمه شفاهی اصطلاحات روزانه و کاربردی روسی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام ترجمه شفاهی و ترجمه همزمان مترجم باید به آن آگاه باشد. اطلاع از کلیه اصطلاحات و جملات کاربردی است که در حین مکالمات غیرتخصصی و روزمره به کار می‌آید. به همین منظور در این قسمت برخی از مهم‌ترین اصطلاحات و موارد کاربردی در زبان روسی را برای شما لیست کرده‌ایم تا در صورت عدم آشنایی با این زبان بتوانید با ساده‌ترین مکالمات روزمزه و کلمات ابتدایی زبان روسی آشنایی پیدا کنید.

قیمت خدمات ترجمه روسی به فارسی و ترجمه به سایر زبان‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ترجمه انواع خدمات ترجمه به زبان روسی، با توجه به نوع خدمات انتخابی و زمان تحویل سفارش، به‌صورت کلمه‌ای محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه دقیق متن سفارشی خود، فایل انتخابی را در قسمت پنل کاربری آپلود کنید تا کارشناسان شبکه مترجمین ایران پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند.

همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره‌ 45391000 تماس بگیرید و پاسخ سؤالات و ابهامات خود را در خصوص انواع خدمات ترجمه روسی در شبکه مترجمین ایران از ما بپرسید.

ترجمه روسی به فارسی اصطلاحات و ضرب المثل های روسی

اصطلاح یا ضرب المثل ترجمه تحت اللفظی روسی به فارسی معادل روسی به فارسی
Борода не делает философом. ریش کسی را فیلسوف نمی کند عینک سواد نمی آورد.
Бог правду видит. خداوند حقیقت را می بیند خدایی بالای سر هست
В гостя́х хорошо́, а до́ма лу́чше. گشت و گذار خوب است، اما خانه از آن بهتر است. هیچ کجا خانه آدم نمی شود.
В Ту́лу со свои́м самова́ром не е́здят. هیچ کس در سفر به تولا با خودش سماور نمی برد (تولا مرکز سماور سازی روسیه) زیره به کرمان بردن خطاست.
Ви́дит о́ко, да зуб неймёт. چشم می بیندش اما دهان نمی گیردش (آرنج را) به چشم آسان می آید اما غیر ممکن است.
Волк в ове́чьей шку́ре. گرگ در پوست گوسفند. گرگی در پوست میش
Волко́в боя́ться -- в лес не ходи́ть. اگر از گرگ می ترسی ؛ عزم بیشه مکن. هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.
Всё в руках божьих. همه چیز در دست خداست. یدالله فوق ایدیهم (دست خدا بالاترین دست هاست.)
Всяк кули́к своё боло́то хва́лит. هر بوتیماری به باتلاقش می نازد. هیچ بقالی نمی گوید ماستم ترش است.
Говори, да не проговаривайся. سخن بگو اما سخن ناسنجنیده نگو چو سخن نقره باشد خاموشی طلاست.
Го́лой овцы́ не стригу́т. کسی پشم گوسفند لخت را نمی چیند. کسی از کف دست مو نمی کند.
Гусь свинье́ не това́рищ. غاز رفیق خوک نمی شود کبوتر با کبوتر، باز با باز
Дай с ногото́к -- попро́сит с локото́к. گوشه ناخنت را بدهی تا آرنجت را طلب می کند. رو که بدهی آسترش را هم می خواهد.
Дёшево досталось -- легко потерялось. چیزی که آسان بدست بیاید، به آسانی گم می شود. باد آورده را باد می برد.
Дру́жба дру́жбой, а де́нежкам счёт. دوستی دوستی است، پول ها را حساب کن. حساب حساب است، کاکا برادر!
Дружба что стекло: сломаешь -- не починишь. دوستی به مانند شیشه است چون بشکند دوباره برپا نمی شود. دل که رنجید از کسی خرسند کردن مشکل است شیشه بشکسته را پیوند کردن مشکل است.
Е́дешь на́ день, хле́ба бери́ на неде́лю. اگر به سفر یک روزه می روی، جیره یک هفته را با خود ببر. بی گدار به آب نباید زد.
За спрос не бьют в нос. برای سوال کردن به دماغت نمی کوبند. پرسیدن عیب نیست، ندانستن عیب است.
Знать всё -- значит не знать ничего. همه چیز را دانستن یعنی هیچ ندانستن تا بدانجا رسید دانش من تا بدانم همی که نادانم.
Ло́жка дёгтя по́ртит бо́чку мёда. یک قاشق قیر یک بشکه عسل را خراب می کند. یک سیب فاسد، صندوق سیب را خراب می کند.
Лу́чше оди́н раз уви́деть, чем сто раз услы́шать. یک بار دیدن از صد بار شنیدن بهتر است. شنیدن کی بُوَد مانند دیدن.
На халя́ву и у́ксус сла́док. سرکه مجانی شیرین است. مفت باشه، کوفت باشه
Не всё то зо́лото, что блести́т. هر شی درخشانی از طلا نیست. هر گردی گردو نیست.
Не име́й сто рубле́й, а име́й сто друзе́й. صد روبل نداشته باش، اما به جایش صد دوست داشته باش هزار دوست کم است و یک دشمن بسیار
Не ошиба́ется тот, кто ничего́ не де́лает. فقط کسی که هیچ ندارد، هیچ اشتباهی نکرده است املای نانوشته غلط ندارد.

سلام و احوالپرسی به روسی و فارسی

احوالپرسی ها

ترجمه روسی ترجمه فارسی توضیحات
Здравствуйте! درود! رسمی، در هر زمان به کار می رود.
Доброе утро. صبح به خیر. --
Добрый день. عصر به خیر. --
Добрый вечер. غروب به خیر. --
Привет. سلام. غیر رسمی
Как поживаете? حالتان چه طور است؟ کمی رسمی
Как поживаешь? چه طوری؟ غیر رسمی
Прекрасно. А ты? خوبم. شما چه طوری؟ غیر رسمی
Рад тебя видеть. خوشحالم دیدمتون. غیر رسمی، توسط مرد گفته می شود.
Рада тебя видеть. خوشحالم دیدمتون. غیر رسمی، توسط زن گفته می شود.
Рад Вас видеть. خوشوقتم. رسمی، توسط مرد گفته می شود.
Рада Вас видеть. خوشوقتم. رسمی، توسط زن گفته می شود.
Я тоже рад Вас видеть. من هم خوشوقتم. رسمی، توسط مرد گفته می شود.
Я тоже рада Вас видеть. من هم خوشوقتم. رسمی، توسط زن گفته می شود.
Что нового? تازه چه خبر؟ --
Спасибо, хорошо. خوبم، ممنون. --
А у Вас? (در ادامه قبل) شما چطوری --
Так себе. نه خوبم و نه بد. --
Как обычно. مثل همیشه. --
Неплохо. بد نیستم. --
Неплохо. خوب نیستم. --

ترجمه نسبت های خانوادگی به روسی و فارسی

ترجمه نسبت های خانوادگی روسی به فارسی
ترجمه روسی ترجمه فارسی
Отец پدر
Мать مادر
Папа بابا
Мама مامان
Брат برادر
Сестра خواهر
Сын پسر
Дочь دختر
Жена همسر
Муж شوهر
Родители والدین
Дети فرزندان
Ребенок فرزند
Бабушка مادربزرگ
Дедушка پدربزرگ
мужчина مرد
женщина زن
невеста عروس
жених داماد

ترجمه روزهای هفته روسی به فارسی

ترجمه روزهای هفته روسی به فارسی
ترجمه روسی ترجمه فارسی
Суббота شنبه
Воскресенье یک شنبه
Понедельник دو شنبه
Вторник سه شنبه
Среда چهارشنبه
Четверг پنج شنبه
Пятница جمعه


Январь ژانويه
Февраль فوریه
Март مارس
Май آوریل
Июнь ژوئن
Июль ژوئیه
Август اوت (آگوست)
Сентябрь سپتامبر
Октябрь اکتبر
Ноябрь نوامبر
Декабрь دسامبر


Сегодня امروز
Завтра فردا
Вчера دیروز
День روز
Неделя هفته
Месяц ماه
Год سال

ترجمه اعداد و ارقام به روسی

اعداد و ارقام به زبان روسی
ترجمه روسی ترجمه فارسی
 один 1 یک
 два 2 دو
 три  3 سه
 четыре  4 چهار
 пять  5 پنج
 шесть  6 شش
 семь  7 هفت
 восемь  8 هشت
 девять  9 نه
десять  10 ده
 одиннадцать 11 یازده
 двенадцать  12 دوازده
 тринадцать  13 سیزده
 четырнадцать  14 چهارده
 пятнадцать  15 پانزده
 шестнадцать  16 شانزده
 семнадцать  17 هفده
 восемнадцать  18 هیجده
 девятнадцать  19 نوزده
 двадцать  20 بیست
 тридцать  30 سی
 сорок  40 چهل
 пятьдесят  50 پنجاه
 шестьдесят  60 شصت
 семьдесят  70 هفتاد
 восемьдесят  80 هشتاد
 девяносто  90 نود
 сто  100 صد
 двести  200 دویست
 триста  300 سیصد
 четыреста  400 چهارصد
 пятьсот  500 پانصد
 шестьсот  600 ششصد
 семьсот  700 هفتصد
 восемьсот  800 هشتصد
 девятьсот  900 نهصد
 тысяча  1,000 هزار
 миллион  1,000,000 یک میلیون
 миллиард  1,000,000,000 یک میلیارد

  سوالات متداول

با اینکه این دو زبان گاهی شبیه هم می‌شوند ‏زبان‌های روسی و اوکراینی معیار، کاملا مجزا از هم هستند. ‏نوع گفتاری و محاوره‌ای این دو زبان نیز متفاوت است ‏روسی و اوکراینی هر دو از زبان اسلاوی شرقی به وجود آمده اند.
ترجمه انجام شده صرفا برای کشور روسیه انجام خواهد شد اما کشورهایی مثل بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و چند کشور دیگر نیز به این زبان مسلط هستند.
در زبان روسی متن شما به دست مترجمان حرفه‌ای و خبره‌ای ترجمه می‌شود که بیش از 10 سال درزمینهٔ ترجمه سابقه‌ دارند.
به طور میانگین برای ترجمه متون در زبان روسی نسبت 1000 کلمه در 24 ساعت در نظر گرفته می‌شود.
در ترجمه غیررسمی روسی نیاز به اصل هیچ مدرکی نیست. به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش و ترجمه را دانلود کنید.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

نام و نام خانوادگی
شماره تلفن همراه
متن دیدگاه
CaptchaSecond