زبان روسی یکی از 5 زبان مهمی است که مخاطبان زیادی در دنیا دارد. این زبان تنها متعلق به کشور روسیه نیست چراکه دولت‌هایی مانند بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی و همچنین کشور رومانی زبان روسی را به‌عنوان دومین زبان رسمی کشور خود اعلام کرده‌اند. زبان روسی در بخش‌هایی از کشورهای چین، ازبکستان و ترکمنستان نیز مخاطب دارد.

به‌این‌ترتیب مجموع کسانی که در دنیا می‌توانند به زبان روسی صحبت کنند و بنویسند به بیش از 300 میلیون نفر رسیده و همین عدد موجب شده تا این زبان در بین 5 زبان برتر جهان و یکی از شش زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد و بسیاری از اتحادیه‌های معتبر جهانی قرار بگیرد.

زبان روسی، ‌زبانی است که آثار ادبی بسیار مهمی از نویسندگانی نظیر تولستوی، داستایوسکی، چخوف و متون علمی پراهمیتی در علوم سیاسی، نظامی و فنی به این زبان نوشته‌شده است. به دلیل اهمیت بالای این زبان پرمخاطب، شبکه مترجمین ایران با ارائه خدمات ترجمه روسی این امکان را برای افراد فراهم کرده تا برای ترجمه انواع مدارک و متون روسی‌زبان خود بتوانند با بهترین مترجم‌های روسی همکاری کنند و فرایند ثبت سفارش ترجمه خود را به‌صورت آنلاین انجام دهند. اگر شما هم دوست دارید در مورد فرایند ترجمه روسی، کاربرد ترجمه روسی، قیمت، نحوه سفارش و زمان تحویل متن‌های ترجمه‌شده به زبان روسی اطلاع لازم پیدا کنید، در ادامه همراه ما باشید.

پرچم کشورهای روسی زبان

فرایند ترجمه متن روسی به فارسی به چه صورت است؟

ترجمه متن‌های روسی به زبان فارسی، همانند ترجمه متون به زبان‌های مختلف از جمله زبان انگلیسی انجام می‌شود. در فرایند ترجمه متن روسی به فارسی، مترجم در ابتدا با درک و تسلطی که به زبان مبدأ دارد، سعی می‌کند موضوع کلی متن را درک کند تا در مرحله معادل‌یابی دید بهتری نسبت به موضوع متن داشته باشد. در مرحله دوم کلیه لغات و اصطلاحات موجود در متن توسط مترجم استخراج‌شده و بهترین معادل‌ها برای لغات انتخاب می‌شوند. در مرحله نگارش متن به زبان فارسی، مترجم با درک و تسلطی که به دستور زبان مقصد یعنی زبان فارسی دارد سعی می‌کند متنی سلیس و روان را به قلم خود بنویسد. در انتها نیز متن ترجمه‌شده مورد بازخوانی و ویرایش قرار می‌گیرد تا ایرادات احتمالی نگارشی آن اصلاح شود.

خدمات ترجمه روسی به زبان‌های زنده دنیا

یکی از مهم‌ترین خدماتی که در شبکه مترجمین ایران به شکل ویژه‌ای انجام می‌شود. ترجمه متن‌های روسی به زبان‌های زنده دنیا ازجمله انگلیسی، عربی، فرانسه، اسپانیایی، ایتالیایی است. به این صورت شما می‌توانید برای ترجمه انواع متن‌های روسی‌زبان خود از خدمات ترجمه خارجی شبکه مترجمین ایران استفاده کنید و در زمان کوتاهی متن ترجمه‌شده خود را به زبان دلخواه دریافت کنید.

ترجمه روسی به فارسی و فارسی به روسی

ترجمه روسی چه کاربردهایی دارد؟

ترجمه زبان روسی به عنوان یکی از زبان های مهم دنیا در حوزه علمی، ادبی، اقتصادی و تجاری، کاربردهای متنوع و زیادی دارد. برای مثال دانشجویان و محققانی که در دانشگاه های روس زبان درس می خوانند می‌توانند برای ترجمه انواع متون دانشگاهی و ترجمه مقاله علمی و پژوهشی خود از خدمات ترجمه روسی استفاده کنند و متن‌های ترجمه‌شده خود را به زبان روسی و یا از زبان روسی به سایر زبان‌های زنده دنیا ترجمه کنند.

ترجمه کتاب‌های روسی به فارسی و فارسی به روسی

ترجمه مانند پلی است که موجب تعامل بین کشورها می‌شود و فرهنگ‌های مختلف را به هم نزدیک‌تر می‌کند. یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که هنر ترجمه سال‌هاست به آن پایبند است. ترجمه انواع کتاب به زبان دلخواه است. روسیه کشوری است که بزرگ‌ترین نویسندگان دنیا را با آثاری شاهکار و بی‌نظیر در تاریخ ادبی خود ماندگار نگه‌داشته است، به همین منظور ترجمه این شاهکارهای ادبی که روزبه‌روز تعداد آن‌ها بیشتر می‌شود، می‌تواند به غنای فرهنگی علاقمندان به ادبیات جهانی کمک به سزایی کند.

علاوه بر ترجمه کتاب از روسی به فارسی، شما می‌توانید برای ترجمه کتاب‌های فارسی‌زبان خود به زبان روسی از خدمات ترجمه کتاب استفاده کنید تا هنر و قلم خود را به نگاه روس زبان‌ها برسانید.

در صورتیکه نیاز به ترجمه رسمی اسناد و مدارک خود به زبان روسی دارید می‌توانید به دارالترجمه روسی ساترا مراجعه کنید.

ترجمه فیلم، صوت و انواع محتوای ویدئویی به زبان روسی

این روزها و با توجه به فراگیر شدن محتواهای ویدئویی و پادکست‌های علمی، هنری و حتی آموزشی، نیاز ترجمه و زیرنویس این دسته از محتواهای تصویری و صوتی بیش‌ازپیش احساس می‌شود. خدمات ترجمه فیلم و صوت شبکه مترجمین ایران، این امکان را برای افراد فراهم کرده تا برای ترجمه انواع محتوای صوتی و تصویری خود با امکان درج زیرنویس بتوانند مراحل ثبت سفارش خود را به‌راحتی انجام دهند.

همچنین شما می‌توانید برای ترجمه انواع سریال و فیلم‌های سینمایی روسی‌زبان نیز از خدمات ترجمه فیلم استفاده کنید و درنهایت با دریافت فایل srt، فیلم موردنظر خود را به‌صورت زیرنویس شده تحویل بگیرید.

ترجمه انواع کاتالوگ و بروشور به زبان روسی

اگر شما صاحب برندی هستید که برای گسترش کسب‌وکار خود سعی دارید با کشورهای روس زبان همکاری و تعامل داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم با ارائه ترجمه کاتالوگ و بروشور محصولات و خدمات کسب‌وکار خود به روسی، به‌راحتی اهداف و چشم‌انداز همکاری خود را به روس زبان‌ها ارائه دهید.

دیکشنری روسی

بومی‌سازی و ترجمه سایت به زبان روسی

یکی دیگر از راه‌هایی که در ادامه ترجمه کاتالوگ و بروشور به زبان روسی به افرادی که دوست دارند در عرصه اقتصاد بین‌الملل حضور پررنگی داشته باشند، پیشنهاد می‌شود، ترجمه سایت است. این روزها وب‌سایت هر شرکت و هر سازمانی ویترین واضح فعالیت‌هایی است که تجربه کرده‌اند. به همین منظور اگر شما قصد دارید همکاری‌های تجاری و اقتصادی را با شرکت‌های روس زبان انجام دهید، حتماً نسبت به بومی‌سازی و ترجمه سایت خود به زبان روسی اقدام کنید.

اعزام مترجم همزمان روسی برای جلسات و سمینارهای دو زبانه

یکی دیگر از خدمات کاربردی و مهمی که تنها در شبکه مترجمین ایران به صورت حرفه‌ای انجام می‌شود. خدمات ترجمه همزمان روسی برای جلسات و سمینارهایی است که به‌صورت دوزبانه و یا چندزبانه برگزار می‌شوند. شما می‌توانید با ثبت درخواست خود برای اعزام مترجم همزمان و شفاهی به زبان روسی، میزبان خوبی برای میهمانان روس زبان خود باشید و جلسات مهم خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید.

خدمات ترجمه به زبان روسی چقدر زمان می‌برد؟

زمان تحویل ترجمه انواع متن‌های روسی به فارسی و یا زبان های مختلف، با توجه به نوع محتوا، زبان مبدأ و مقصد، کمیت محتوا و همچنین نوع خدمات انتخابی توسط مشتریان (ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ترجمه کاتالوگ و بروشور و یا ترجمه سایت) متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی زمان تحویل ترجمه یک متن 1000 کلمه‌ای پس از یک روز کاری میسر خواهد بود.

همچنین، شما می‌توانید برای دریافت سریع‌تر متن‌های ترجمه‌شده خود، از خدمات ترجمه فوری شبکه مترجمین ایران استفاده کنید و در نیمی از زمان معمول سفارش ترجمه خود را تحویل بگیرید.

کتابخانه روسیه

قیمت خدمات ترجمه روسی به فارسی و ترجمه به سایر زبان‌ها چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ترجمه انواع خدمات ترجمه به زبان روسی، با توجه به نوع خدمات انتخابی و زمان تحویل سفارش، به‌صورت کلمه‌ای محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه دقیق متن سفارشی خود، فایل انتخابی را در قسمت پنل کاربری آپلود کنید تا کارشناسان شبکه مترجمین ایران پس از بررسی نوع سفارش، هزینه نهایی را به شما اطلاع‌رسانی کنند.

همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره‌ 45391000 تماس بگیرید و پاسخ سؤالات و ابهامات خود را در خصوص انواع خدمات ترجمه روسی در شبکه مترجمین ایران از ما بپرسید.

مطالعه بیشتر درباره زبان روسی