یکی از خدمات مهم ارائه‌شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه آلمانی به فارسی و ترجمه فارسی به آلمانی انواع متن‌ها در زمینه‌های مختلف تخصصی و عمومی است. به دلیل اینکه زبان آلمانی یکی از زبان‌های مهم و سخت در دنیاست، مترجم‌های حرفه‌ای محدودی دارد؛ اما، شبکه مترجمین ایران با گردآوردن مترجم‌های حرفه‌ای و باسابقه در حوزه ترجمه تخصصی انواع متن این امکان را برای مخاطبان ایجاد کرده‌است تا دیگر برای ترجمه متن‌های آلمانی‌زبان خود مشکلی نداشته باشند.

اگر شما هم نیازمند ترجمه متن‌های آلمانی‌زبان خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همراه با ما باشید تا در مورد فرآیند این ترجمه، کاربرد و همچنین هزینه آن اطلاع کافی به شما ارائه دهیم:

مختصری در مورد زبان آلمانی، ششمین زبان پرمخاطب دنیا

زبان آلمانی ‌زبان رسمی بیش از 125 میلیون نفر از مردم اروپا در کشورهای آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین و لوگزامبورگ است و بعد از زبان‌های چینی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی و هندی به‌عنوان ششمین زبان پرمخاطب جهان جایگاه دارد.

علاوه بر این، زبان آلمانی یکی از غنی‌ترین زبان‌های جهان است و بسیاری از نوشته‌های کلیدی جهان در زمینه‌های اقتصادی، فلسفی، روان‌شناسی، داروسازی، پزشکی، تاریخ، دیپلماسی، هنری، موسیقی، علمی و صنعتی به این زبان نوشته‌شده‌ است.

نویسندگان بزرگی چون کافکا، گوته و شیللر و موسیقی‌دانانی چون باخ و بتهوون آثار خود را به این زبان در تاریخ به یادگار گذاشته‌اند. زبان آلمانی در اشاعه فرهنگ و ادبیات جهانی جایگاه مهمی دارد؛ چرا که، از هر 10 کتاب نوشته‌شده در دنیا یکی به زبان آلمانی به نگارش درآمده است.

پرچم کشور آلمان

فرآیند ترجمه متن آلمانی به فارسی و ترجمه فارسی به آلمانی

ترجمه متن آلمانی به فارسی توسط مترجم‌های باسابقه و حرفه‌ای شبکه مترجمین ایران به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد؛ چرا که، مترجمان ما با متد به‌روز شدۀ دستور زبان آلمانی که از سال 93 به بعد در آلمان اجرا شده‌است، آشنا هستند و به همین ترتیب، می‌توانند انواع متن‌ها - از نامه‌های شخصی ساده گرفته تا مقالات علمی در سطوح عالی - از آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی ترجمه کنند.

فرایند ترجمه متن آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی مانند ترجمه متن به سایر زبان‌ها صورت می‌گیرد. به این صورت که در ابتدا مترجم‌های ما لغات و واژه‌های تخصصی در متن را استخراج کرده و سپس با معادل‌سازی صحیح و متناسب، بهترین متن ترجمه‌شده را برای متون مختلف ارائه می‌دهند.

کاربرد ترجمه آلمانی چیست؟

با توجه به اهمیت بالای زبان آلمانی در امور مهاجرت، شغلی و تحصیلی، کاربرد ترجمه این نوع از متون بیشتر و بهتر از قبل به نظر می‌رسد. در ادامه، با برخی از مهم‌ترین کاربردهای ترجمه به زبان آلمانی آشنا می‌شویم تا با اهمیت ترجمه این نوع از متن‌ها بیشتر آشنا شویم.

کشورهای آلمانی زبان

ترجمه مقالات و متون دانشگاهی به آلمانی

با در نظر داشتن توجه کشور آلمان به توسعه برنامه‌های علمی و آموزشی برای دانشجویان خارجی و طراحی بورس‌ها و دوره‌های متنوع در زمینه‌های مختلف تحصیلی، سالانه بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور آلمان را برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انتخاب می‌کنند.

زبان‌آموزشی اکثر دوره‌ها و بورس‌های تحصیلی آلمانی است و دانشجویان ایرانی به‌خصوص آن‌هایی که در ابتدای راه انتخاب رشته و دانشگاه هستند، باید به نحو مؤثری با شرایط و ضوابط دانشگاه آشنایی پیدا کنند.

به همین منظور، شبکه مترجمین ایران می‌تواند اطلاعات موجود در وب‌سایت‌های دانشگاهی اعم از توصیف رشته‌ها و گرایش‌ها، واحد‌های تحصیلی، پیش‌نیاز‌ها و زمان‌بندی‌های موردنیاز را در خدمات ترجمه سایت از آلمانی به فارسی برای شما ترجمه کند.

همچنین، شما می‌توانید برای ترجمه در حوزه‌های مختلف تحصیلی نظیر پزشکی، مهندسی و صنعتی؛ انواع کتاب‌های درسی و دانشگاهی و ترجمه مقاله علمی و پژوهشی با ضریب تأثیر بالا برای انتشار در ژورنال‌ها و مجلات آلمانی، مترجم‌های حرفه‌ای ما را انتخاب کنید.

ترجمه وب‌سایت شما به زبان آلمانی

شما می‌توانید با ترجمه وب‌سایت خود به زبان آلمانی، حوزه فعالیت خود را به کشورهای آلمانی زبان نیز گسترش دهید و درآمد بسیار خوبی داشته باشید.

ترجمه انواع نامه و کاتالوگ شرکتی برای مشاغل مختلف

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ترجمه انواع متن به زبان‌های مختلف دنیا، برای بهبود روابط اقتصادی بین دو کشور است. به همین منظور شما می‌توانید انواع کاتالوگ و بروشور محصولات ارائه‌شده در شرکت خود را برای ارائه به شرکت‌ها آلمانی و همچنین شرکت در نمایشگاه‌های آلمانی‌زبان ترجمه کنید. و با استفاده از خدمات ترجمه کاتالوگ و بروشور در بین شرکت‌های آلمانی‌زبان خوش بدرخشید.

در همین راستا شما می‌توانید برای ترجمه سایر خدمات از جمله ترجمه نقشه‌های تأسیساتی، ترجمه راهنمای وب‌سایت، ترجمه عنوان و شرح مشاغل، و راهنمای استفاده از دستگاه‌های صنعتی و محصولات وارداتی، ترجمه تخصصی پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، اساسنامه، مسائل ورزشی و باشگاه‌ها، مدرک بانکی، برگ سبز گمرک، ترجمه نامه‌های دوستانه، رسمی و مالیاتی از آلمانی به فارسی و از فارسی به آلمانی، خدمات ترجمه شبکه مترجمین ایران را انتخاب کنید.

ترجمه متن‌های فرهنگی و هنری به زبان آلمانی

آلمان یکی از قطب‌های فرهنگی مغرب زمین به شمار می‌رود و در دوره‌های مختلف هنری از کلاسیسیسم گرفته تا رئالیسم آثار ادبی فراوانی به علاقه‌مندان عرضه کرده است. این کشور سرزمین نویسندگان بزرگی چون هاینریش بل و توماس مان است. به همین دلیل، ترجمه آثار ارزشمند هنری و ادبی آلمانی به فارسی می‌تواند اهمیت بسیار زیادی برای علاقه‌مندان به حوزه ادبیات جهان داشته باشد. شبکه مترجمین ایران آمادگی دارد انواع متون ادبی و اشعار را از زمان آلمانی به فارسی ترجمه کند. همچنین ترجمه فیلم و فایل صوتی با زیرنویس فیلم‌ها و سریال‌های آلمانی نیز در این موسسه توسط تیم حرفه‌ای مترجمان آلمانی‌زبان انجام می‌شود.

جشنواره برلین

زمان تحویل متن‌های ترجمه‌شده آلمانی چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند تحویل ترجمه متن آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی با توجه به تعداد صفحات سفارش شده و همچنین نوع موضوع محتوای آن متفاوت است؛ اما، اگر تعداد 4 صفحه محتوا را به‌عنوان حداقل در نظر بگیریم، زمان تحویل متن ترجمه‌شده آن در کمتر از 4 روز طول خواهد کشید. همچنین، اگر شما برای دریافت متن ترجمه‌شده خود عجله بیشتری دارید، می‌توانید با سفارش ترجمه فوری در نیمی از زمان معمول سفارش خود را تحویل بگیرید.

هزینه ترجمه فارسی به آلمانی و بالعکس چقدر است؟

هزینه ترجمه انواع متن عمومی و تخصصی به آلمانی و سایر زبان‌های خارجی با توجه به موضوعی که دارد متفاوت اما در شرایط کلی هزینه ترجمه با توجه به تعداد کلمات آن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه انواع متن صفحه قیمت ترجمه را ملاحظه کنید.

نوع ترجمه قیمت ترجمه آلمانی هر کلمه قیمت ترجمه آلمانی هر صفحه
ترجمه آلمانی به فارسی 2,272 ريال 567,878 ريال
ترجمه فارسی به آلمانی 2,947 ريال 736,561 ريال

چگونه سفارش خود را برای ترجمه به زبان آلمانی ثبت کنیم؟

برای سفارش ترجمه انواع متن به زبان آلمانی و سایر زبان‌های پرمخاطب دنیا تنها کافی است وارد پنل کاربری خود شوید و با انتخاب نوع خدمات و ارسال فایل موردنظر، سفارش خود را تکمیل کنید. در نظر داشته باشید که، اگر شما در خصوص زمان تحویل ترجمه و هزینه نهایی آن سؤال دارید، تنها باید فایل موردنظر خود را ارسال کنید تا کارشناسان ما بتوانند پس از بررسی متن زمان و هزینه قطعی را به اطلاع شما برسانند.

همچنین، شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره تماس 45391000 تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی سؤالات شما در خصوص ترجمه متن به زبان آلمانی و سایر زبان‌ها باشند.

مطالعه بیشتر درباره زبان آلمانی