پرچم کشورهای آلمانی زبان

یکی از خدمات ارائه شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی انواع متن ها در زمینه های مختلف تخصصی است. زبان آلمانی زبان بیش از ۱۲۵ میلیون نفر از مردم اروپا است. زبان رسمی کشور آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین و لوگزامبورگ است. این زبان در بخش هایی از سوییس، شرق فرانسه، شرق بلژیک و شمال ایتالیا صحبت می‌شود.

زبان آلمانی به همراه زبان روسی پرطرفدارترین زبان در اروپا است و بعد از زبان‌های چینی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی و هندی در جایگاه ششم جهان قراردارد. کشور آلمان جزء قویترین اقتصادهای دنیا است و با اکثر کشورهای دنیا از جمله ایران تبادلات تجاری و اقتصادی مهمی دارد. زبان آلمانی یکی از غنی‌ترین زبان‌های جهان است و بسیاری از نوشته‌های کلیدی جهان در زمینه‌های اقتصادی، فلسفی، روان‌شناسی، داروسازی، پزشکی، تاریخ، دیپلماسی، هنری، موسیقی، علمی و صنعتی به این زبان نوشته شده‌اند. نویسندگان بزرگی چون کافکا، گوته و شیللر و موسیقی‌دانانی چون باخ و بتهوون آثار خود را به این زبان نوشته‌اند. از هر ۱۰ کتاب نوشته شده در دنیا یکی به زبان آلمانی است.

شبکه مترجمین ایران اعلام می‌کند که با خبره‌ترین و بهترین مترجمان آلمانی در ارتباط است. مترجمین ما با روش جدید در دستور زبان آلمانی که از سال ۹۳ به بعد در آلمان اجرا شده‌است آشنا هستند و می توانند انواع متن‌ها از نامه‌های شخصی ساده گرفته تا مقالات علمی در سطوح عالی را ترجمه آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی نمایند. سفارش‌های مشتریان شبکه مترجمین ایران در ترجمه آلمانی به فارسی و ترجمه آلمانی به فارسی می‌تواند در زمینه‌‌های زیر تعریف شود.

 

ترجمه های دانشگاهی

با توجه به توجه کشور آلمان به توسعه برنامه‌های علمی و آموزشی برای دانشجویان خارجی و طراحی بورس‌ها و دوره‌های متنوع در زمینه‌های مختلف تحصیلی سالانه بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور آلمان را برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انتخاب می‌نمایند. زبان آموزشی اکثریت این دوره‌ها و بورس‌های تحصیلی آلمانی است و دانشجویان ایرانی به‌خصوص آن‌هایی که در ابتدای راه انتخاب رشته و دانشگاه هستند باید به نحو موثری با شرایط و ضوابط دانشگاه آشنایی یابند. شبکه مترجمین ایران می تواند اطلاعات موجود در وب‌سایت‌های دانشگاهی اعم از توصیف رشته‌ها و گرایش‌ها، واحد‌های تحصیلی، پیش‌نیاز‌ها و زمان‌بندی‌های مورد نیاز را از آلمانی به فارسی برای شما ترجمه نماید و همچنین شبکه مترجمین ایران می‌تواند انواع درخواست‌، توصیه‌نامه، گواهی‌نامه، رزومه تحصیلی، رزومه شغلی را از فارسی به آلمانی ترجمه نماید.

شبکه مترجمین ایران قادراست تا در حوزه‌های مختلف تحصیلی نظیر پزشکی، مهندسی و صنعتی؛ انواع کتاب‌های درسی و دانشگاهی، مقالات علمی و پژوهشی با ضریب تاثیر بالا، مقالات کنفرانس و ورک‌شاپ، چکیده مقاله، خلاصه مقاله و مقالات درج شده در ژورنال‌ها و مجلات را از آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی ترجمه نماید.

 

ترجمه های کاری، تجاری و شخصی

انواع ترجمه آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی صورت گرفته در این بخش در شبکه مترجمین ایران عبارتند از:

ترجمه وکالت‌نامه، بیمه‌نامه، مدارک مربوط به سفارت آلمان و مهاجرت به آلمان، درخواست قیمت، ترجمه نقشه های تاسیساتی، ترجمه راهنمای وب‌سایت، ترجمه عنوان و شرح مشاغل، ترجمه کاتالوگ و بروشور و راهنماهای دستگاه های صنعتی و محصولات وارداتی، ترجمه تخصصی پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، ترجمه استانداردها، ترجمه سفارش‌، ابلاغیه‌، قرارداد، مدرک بازرگانی، اساسنامه، مسائل ورزشی و باشگاه‌ها، مدرک بانکی، برگ سبز گمرک، ترجمه نامه‌های دوستانه، رسمی و مالیاتی از آلمانی به فارسی و از فارسی به آلمانی.

 

ترجمه های فرهنگی و هنری

آلمان یکی از قطب های فرهنگی مغرب زمین به شمار می رود و در دوره های مختلف هنری از کلاسیسیم گرفته تا رئالیسم آثار ادبی فراوانی به علاقه مندان عرضه کرده است. آلمان سرزمین نویسندگان بزرگی چون هاینریش بل و توماس مان است. همچنین آلمان یکی از معدود کشورهایی است که سینمای خاص خود را با وجود تغییرات در سبک و لحن از دهه 20 میلادی تا کنون حفظ کرده است. شبکه مترجمین ایران آمادگی دارد انواع متون ادبی و اشعار را از زمان آلمانی به فارسی ترجمه کند. ترجمه زیرنویس فیلم ها و سریال های آلمانی نیز در این موسسه انجام خواهد گرفت.

 

 

مطالعه بیشتر درباره زبان آلمانی: