یکی از خدمات ارائه شده در شبکه مترجمین ایران، ترجمه آذربایجانی به فارسی و ترجمه فارسی به آذربایجانی متون گوناگون در زمینه های تخصصی مختلف است. زبان ترکی آذربایجانی از خانواده زبان‌های ترکی است که پس از زبان ترکی استانبولی، بیشتر تعداد متکلم را دارد.

  زبان ترکی آذربایجانی زبان مادری بیش از 8 میلیون نفر از مردم جمهوری آذربایجان است. این زبان علاوه بر کشور جمهوری آذربایجان، زبان بومی برخی مناطق ترکیه، عراق، روسیه و ایران است. در ایران حدود ۱۴ میلیون نفر به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند. این زبان در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و بخشی از تهران و کرج نیز رایج است و با وجود وضعیت رسمی نداشتن در رسانه‌ها و مطبوعات به مقدار قابل ملاحظه‌ای استفاده می‌شود.

امروزه بر اهمیت زبان ترکی آذربایجانی افزوده شده است و از نظر تعداد متکلمین پس از زبانهاي چینی،هندي، انگليسي و  اسپانيایـي در جايگاه پنجم قرار ميگيرد. این زبان را شاهکار زبان معرفی کردند. زبان ترکی آذربایجانی در بسیاری از متون علمی و پروژه های بین المللی وارد شده است. برای مثال، کلیه ماهواره های هواشناسی اطلاعات خود را علاوه بر زبان های انگلیسی و فرانسوی به زبان ترکی نیز ارسال می کنند و همچنین تمامی سیستم عامل ها زبان ترکی را به عنوان زبان استاندارد قرار داده اند. ، تمامی این موارد استاندارد بودن و بین المللی شدن زبان ترکی را نشان می دهند.

حال که اهمیت زبان و ترجمه آذربایجانی به اختصار بیان شد، اعلام می کنیم که شبکه مترجمین ایران با خبره ترین مترجمان آذربایجانی هم کاری دارد و می تواند کلیه متون مورد نظر مشتریان گرامی را در زمینه دلخواه از آذربایجانی به فارسی و از فارسی به آذربایجانی ترجمه نماید. این ترجمه ها می تواند در زمینه های زیر دسته بندی شود.

  خدمات حرفه ای و تخصصی ترجمه ترکی

  ترجمه تخصصی متون حقوق، امور مالی، پزشکی و غیره

  • ترجمه انواع اسناد مانند:گواهی تولد و فوت، گواهی ازدواج، حکم طلاق، دیپلم های مختلف، و سایر اسناد ترکی که نیاز به ترجمه دارند
  • ترجمه وب سایت یا نرم افزار: ما مهندسین نرم افزار ترکی و ویراستاران ترکی کنترل کیفی داریم که می توانند وب سایت یا محصول نرم افزاری شما را بومی سازی کنند. ما می توانیم تمامی وب سایت های HTML یا وب سایت مبتی بر جاوا/PHP/پرل را به صورت حرفه ای ترجمه کنیم.
  • خدمات تفسیر، صداگذاری، نسخه برداری ترکی و بهینه سازی موتورهای جستجوی چند زبانه

  با توجه به جایگاه و اهمیت زبان آذربایجانی، لازم است تا مقالات علمی را به زبان آذربایجانی ترجمه کنیم تا مورد قبول دانشگاه های معتبر دنیا قرار گیرد. همچنین، کثرت متکمین زبان آذربایجانی دارندگان کسب و کار را مجاب می کند تا خدمات و سرویس های خود مانند وب سایت را به زبان آذربایجانی ترجمه کنند تا بتوانند به زبان دلخواه مشتریان خود پاسخ دهند و کسب و کار موفقی داشته باشند.    

 

شبکه مترجمین ایران این افتخار را دارد که مجوز های مختلف قانونی را از مراجع ذی صلاح کسب کرده است. برخی از این مجوزهای عبارتند از: دارالترجمه رسمی 210 از قوه قضاییه پروانه کسب فروشگاه اینترنتی به شماره 4332 از صنف فناوران رایانه تهران، نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و ثبت وبسایت در سامانه وزارت ارشاد.

نماینده رسمی SDL Trados

عضو اتحادیه صنعت زبان اروپا

عضو اتحادیه GALA

دارنده استاندارد ISO 17100