مجموعه علوم اقتصادی دارای گرایش‌های مختلفی از جمله محیط‌زیست، توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی، اقتصاد انرژی، بانکداری اسلامی، اقتصاد اسلامی، اقتصاد شهری، اقتصاد و تجارت الکترونیک، برنامه‌ریزی سیستم‌های اقتصادی، اقتصاد نفت و گاز و اقتصاد هنر است. از آنجا که سرنوشت یک کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، صنعتی، علمی و همچنین رفاه مردم یک کشور به وضعیت اقتصادی کشور مرتبط است، این رشته اهمیت به‌خصوصی دارد. از نگاه دیگر ترجمه متونی که در این زمینه هستند دارای حساسیت و اهمیت بالایی هستند، به همین منظور، متخصصین این حوزه برای افزایش آگاهی و اطلاعات خود نیازمندند تا به‌روزترین و معتبرترین مقالات اقتصادی دنیا را به‌صورت ترجمه‌شده مطالعه کنند.
تماس با کارشناس فروش
45391222 021

شبکه مترجمین ایران در راه پیشبرد علم اقتصاد و کمک به تعامل متخصصین رشته اقتصاد با جهانیان، خدمات تخصصی ترجمه درزمینهٔ اقتصاد را ارائه می‌دهد. ما سفارش‌های شما را به مترجمین مجربی می‌سپاریم که علاوه بر مهارت کافی بر زبان‌های مبدأ و مقصد، آگاهی لازم را بر مفاهیم اقتصادی و لغات تخصصی اقتصاد داشته باشند.

خدمات در ترجمه در کلیه گرایش‌های رشته اقتصاد

فرایند ترجمه تخصصی اقتصاد به فارسی و انگلیسی

فرایند ترجمه متن تخصصی که در حوزه‌های اقتصادی نوشته‌شده‌اند، با ترجمه سایر رشته‌های تخصصی کمی متفاوت است چراکه متون اقتصادی به جهت حساسیت بالایی که دارد نیازمند تبحر و توانایی بالای مترجمی است که برای ترجمه متون مختلف اقدام می‌کند.

مترجم‌های متخصص و باسابقه شبکه مترجمین ایران در حوزه ترجمه متون اقتصادی، در ابتدا با خواندن متن‌های سفارشی برای ترجمه، درک کلی و جامعی در خصوص موضوع متن به دست می‌آورند و در مرحله بعدی برای استخراج کلمات و عبارت‌های تخصصی متن اقدام می‌کنند.

فرایند معادل‌یابی در ترجمه متون اقتصادی ازجمله مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل ترجمه به‌حساب می‌آید چراکه مترجم باید بتواند عبارتی چون stock market liquidity را به‌صورت مفهومی به «نقدینگی بازار سهام» ترجمه کند و از ترجمه‌های تحت‌اللفظی پرهیز کند.

مهم‌ترین کاربردهای ترجمه متون اقتصادی چیست؟

ترجمه متون اقتصادی برای افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند و یا رشته تحصیلی مرتبطی با آن دارند برای ترجمه دانشگاهی بسیار کاربرد خواهد داشت. به همین منظور در ادامه در مورد برخی از مهم‌ترین کاربردهایی که ترجمه اقتصادی دارد، صحبت خواهیم کرد.

برخی از موضوعات تخصصی ترجمه در حوزه اقتصاد
 • ترجمه متون سیاست‌های پولی و بانکی
 • ترجمه مقالات و متون بانکداری اسلامی
 • ترجمه در حوزه اقتصاد انرژی
 • ترجمه متن در زمینه مدیریت ریسک
 • ترجمه دستور العمل ها و اخبار سرمایه‌گذاری در بورس
 • ترجمه متون مورد نیاز در صندوق‌های سرمایه‌گذاری
 • ترجمه اخبار در حوزه رشد اقتصادی
 • ترجمه در حوزه نرخ ارز
 • ترجمه در حوزه تورم
 • ترجمه در زمینه بورس و سهام
 • ترجمه در بحث سرمایه‌گذاری
 • ترجمه متون توسعه اقتصادی
 • ترجمه متن‌های تخصصی اقتصاد نفت و انرژی
 • ترجمه حوزه اقتصاد داخلی و خارجی
 • ترجمه متون صادرات و واردات

ترجمه مقالات اقتصادی به‌ صورت تخصصی

یکی از مهم‌ترین کاربردهایی که ترجمه اقتصادی برای دانشجویان و دانشمندان در این حوزه دارد ترجمه مقاله است. ترجمه مقالات اقتصادی مانند ابزاری هستند که می‌توانند راهی برای پیشرفت و توسعه اقتصادی به روی افراد فعال در این حوزه باز کند به همین دلیل شما می‌توانید برای ترجمه کلیه مقالات علمی و تخصصی خود در حوزه‌های اقتصادی، از همراهی مترجم‌های باتجربه و کار بلد شبکه مترجمین ایران کمک بگیرید و در زمان کوتاهی مقالات خود را ترجمه کنید.

همچنین شما می‌توانید برای دریافت به‌روزترین و کاربردی‌ترین مقالات علمی در حوزه علم اقتصاد به سایت دانلود رایگان مقاله سر بزنید و مقالات موردنیاز خود را به‌راحتی دانلود کنید.

ترجمه متون و مقاله‌هایی در حوزه اقتصاد خرد

ترجمه تخصصی متون اقتصادی در حوزه اقتصاد خرد به آن دسته از متونی گفته می‌شود که در حوزه رفتار مصرف کنند، نرخ ارز، مطالعات در حوزه سرمایه‌گذاری، صادرات و واردات و بورس و سهام قرارگرفته‌اند. شما می‌توانید برای ترجمه هر یک از متونی که در حوزه علم اقتصاد خرد قرار می‌گیرند از طریق شبکه مترجمین ایران اقدام کنید.

ترجمه متون تخصصی در حوزه سرمایه‌گذاری و سهام و اقتصاد

همچنین شما می‌توانید برای ترجمه انواع اسناد اقتصادی و تجاری خود از خدمات ترجمه اسناد استفاده کنید و مدارک خود را به شکل رسمی و یا غیررسمی ترجمه کنید.

عبارت مبدا تخصصی اقتصاد  ترجمه عبارت تخصصی اقتصاد
contemporaneous relation رابطه مقارن
posterior median response واکنش پسین میانه
Real GDP growth رشد واقعی تولید ناخالص داخلی
stock market volatility  نوسانات بازار سهام
posterior credible interval  بازه مورد قبول پسین
structural variance decomposition  تجزیه واریانس ساختاری
unsecured creditor  طلبکار بدون وثیقه
financial distress  تنگنای مال
joint stock company  شرکت سهامی
market capitalization ارزش جاری سهام
non-recessionary period  دوره غیر رکودی
house market liquidity  نقدینگی بازار مسکن
spectral density  چگالی طیفی
credit risk  ریسک اعتباری
liquidity proxy  واسطه نقدینگی
macroeconomic  اقتصاد کلان
Monetary Policy  سیاست های پولی
property sector  بخش املاک
control premium  صرف کنترل
outsider  غیر عضو

ترجمه متون و مقالات تخصصی در حوزه اقتصاد کلان

ترجمه تخصصی متونی که در حوزه علم اقتصاد کلان فعالیت می‌کنند خدمات جامعی را به علاقمندان و فعالان در این حوزه ارائه می‌کند. شما می‌توانید برای ترجمه انواع متن‌ها، دستورالعمل‌های اقتصادی در حوزه بانکداری اسلامی، متون سرمایه‌گذاری، نفت و انرژی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و تورم سفارش‌های خود را به ما بسپارید و در مدت‌زمانی کوتاه متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرید.

در نظر داشته باشید که شما می‌توانید برای ترجمه سایر متون تخصصی خود در حوزه بانکداری و سرمایه‌گذاری از ترجمه تخصصی متون حسابداری نیز استفاده کنید.

چه ارگان‌هایی از خدمات ترجمه اقتصاد شبکه مترجمین ایران استفاده کرده‌اند؟

شبکه مترجمین ایران یکی از قدیمی‌ترین سامانه‌های ثبت سفارش آنلاین ترجمه و پیشرو در امور ثبت سفارش به‌صورت آنلاین، برای ترجمه متون اقتصادی با سازمان‌ها و ارگان‌های معتبر و دولتی در سراسر کشور همکاری‌های موفقیت‌آمیزی داشته است.

برندهای برتری که با آن‌ها در حوزه اقتصادی همکاری داشته‌ایم:
 • سازمان عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌‌ریزی و توسعه
 • روزنامه دنیای اقتصاد تابان
 • صندوق قرض‌الحسنه مهر امام رضا (ع)
 • گروه مشاوران مدیریت و مطالعات راهبردی تدبیر
 • مرجع مقالات تخصصی ایران
 • انجمن سنگ‌آهن ایران
 • شرکت تعاونی سازه‌های برتر کویر
 • مؤسسه فرهنگی هنری شروه‌های موج

انواع خدمات سفارش ترجمه آنلاین متون اقتصادی

سایت شبکه مترجمین ایران برای رفاه حال کلیه افرادی که برای ترجمه تخصصی متون اقتصادی خود به دنبال بهترین راه می‌گردند سه نوع سطح کیفی مختلف تعریف کرده است تا مخاطبان بتوانند با توجه به نیاز خود، بهترین سطح کیفی از خدمات را برای خود انتخاب کنند.

ترجمه متون تخصصی در زمینه اقتصاد

سطح کیفی طلایی باکیفیت‌ترین و بهترین سطح کیفی از خدمات است که در آن متون تخصصی به دست مترجم‌هایی که بیش از 10 سال سابقه مفید در حوزه ترجمه اقتصادی دارند ترجمه می‌شود. هزینه ترجمه در این سطح کیفی از خدمات به نسبت دو سطح کیفی نقره‌ای (ترجمه توسط مترجم‌های حرفه‌ای که تحصیلات مرتبط با امور ترجمه اقتصادی دارند) و ترجمه در سطح کیفی برنز (ترجمه توسط مترجم‌های تازه‌کار) متفاوت است. بااین‌حال شما می‌توانید برای سفارش ترجمه خود در هر یک از این سه سطح کیفی مراحل ثبت سفارش خود را کامل کنید.

نحوه سفارش ترجمه متن اقتصادی در شبکه مترجمین ایران

شما می‌توانید برای سفارش ترجمه متون اقتصادی، همین حالا وارد پنل کاربری خود شوید و با انتخاب نوع خدمات درخواستی خود در حوزه ترجمه متون با موضوعات مختلف، سایر مراحل تکمیل سفارش را انجام دهید. در نظر داشته باشید که برای اطلاع از قیمت ترجمه و زمان دقیق تحویل سفارش، می‌توانید پس از آپلود فایل خود در قسمت پنل کاربری، با کارشناسان شبکه مترجمین ایران تماس بگیرید تا آن‌ها با بررسی کوتاه و دقیق هزینه و زمان دقیق تحویل متن را به شما اطلاع دهند.

همچنین خدمات ترجمه فوری شبکه مترجمین ایران این امکان را برای دانشجویان و سایر مخاطبان ایجاد کرده تا برای ترجمه متن‌های ترجمه‌شده خود بتوانند با سرعت بیشتری عمل کنند و در نیمی از زمان معمول متن ترجمه‌شده خود را تحویل بگیرند.