یکی از خدماتی از ابتدای کار شبکه مترجمین ایران ارائه شده است. ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی به صورت حرفه‌ای و در تمام زمینه‌های تخصصی بوده‌است. همانطور می‌دانیم ایران و چین یکی از گسترده‌ترین روابط سیاسی و اقتصادی با یکدیگر را دارند و بنابراین فرصت‌های بسیار خوبی در بحث ترجمه چینی برای تجار و صاحبان کسب و کار فراهم است. زبان چینی زبان رسمی کشورهای جمهوری خلق چین، تایوان و سنگاپور است.برخی واقعیات درباره زبان چینی

  • از نظر تعداد صحبت‌کنندگان، زبان چینی ماندارین گسترده‌ترین زبان در جهان است و بیشترین تعداد صحبت‌کنندگان را دارد. در واقع، بیش از 800 میلیون ماندارین زبان وجود دارند و چینی یکی از 5 زبان پر مخاطب دنیا است. و اگر تمام لهجه‌های موجود چینی را در نظر بگیریم تعداد چینی زبانان به بیش از 1.2 میلیارد نفر خواهد رسید.
  • اگرچه تعداد لهجه‌ها در چین بسیار زیاد است، زبان نوشتاری چینی تغییرات اندکی در بین لهجه‌ها دارد. پس نگران نباشید، اگر متنی را برای ترجمه فارسی به چینی به شبکه مترجمین ایران بسپارید، در سراسر چین قابل خواندن خواهد بود.
  • الفبای اصلی چینی بیش از پنجاه هزار کاراکتر دارد، البته حدود 30 هزار کاراکتر منسوخ شده و از باقیمانده آنها حدود 2 تا 3 هزار نویسه در مجلات و روزنامه‌ها استفاده می‌شود.
  • زبان چینی، زبانی باستانی با بیش از 3 هزار سال سابقه است
  • زبان چینی ساده شده، امروزه در تمامی سرزمین چین و سنگاپور استفاده می‌شود
  • زبان چینی یکی از دشوارترین زبان‌ها برای یادگیری به عنوان زبان دوم است.

منتخبی از موضوعات برای ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی

بسیاری از سفارش‌های ترجمه فارسی به چینی مربوط به ترجمه وب سایت از فارسی به چینی بوده است. با توجه به بازار پر مخاطبی که به صورت بالقوه در چین وجود دارد، این موضوع طبیعی به نظر می‌رسد. همچنین، بسیاری از مکاتبات بازرگانی و اداری میان شرکت‌ها و بخش‌های مختلف در چین می‌تواند توسط شبکه مترجمین انجام شود. کلیه ترجمه‌ها با کی‌برد اصلی چینی تایپ شده و آماده انتشار در کاتالوگ یا وب‌سایت است. اگر قصد واردات محصولاتی از چین دارید که برای آن‌ها کاتالوگ بین‌المللی وجود ندارد نگران نباشید، چرا که، گروه مترجمان حرفه‌ای چینی ما می‌توانند آن‌ها را به دقت برای شما ترجمه کنند.

ترجمه عکس چینی به فارسی در عمل سخت تر از ترجمه متن چینی به فارسی است چرا که مترجم چینی نمی تواند کلمات ناآشنا را از عکس کپی کرده و در دیکشنری چینی بررسی کند. اما تیم حرفه‌ای مترجمان شبکه مترجمین قادرند ترجمه چینی به فارسی از روی عکس را نیز انجام دهند. کافیست در سایت ثبت نام کرده و عکس یا متنی که می‌خواهید از چینی به فارسی ترجمه شود را برای ما ارسال کنید.

در همین رابطه این دو مطلب را بخوانید: 100 عنوان مکالمه چینی با ترجمه فارسی و ترجمه جملات روزمره چینی

برخی واقعیات درباره کشور چین

  • کشور چین به صورت رسمی جمهور خلق چین نامیده می‌شود، جمعیت آن 1.3 میلیارد نفر است و سومین کشور بزرگ دنیا هم هست.
  • قله اورست مرز چین و نپال است.
  • پایتخت چین پکن است و پرجمعیت‌ترین شهر آن شانگهای نام دارد. 47% مردم چین شهرنشین هستند. چین کشوری حادثه خیز است و هر ساله دچار طوفان‌های شدید، سیل و زلزله می‌شود.
  • دو رودخانه بزرگ دنیا یانگ تسه و رودزرد در چین جریان دارد که به ترتیب چهارمین و ششمین رودخانه بزرگ دنیا هستند.