خدمات ترجمه چینی

 

شبکه مترجمین ایران در ترجمه فارسی به چینی و چینی به فارسی ،خدمات حرفه ای و تخصصی ترجمه چینی را ارائه می کند. در حقیقت، خدمات شبکه مترجمین ایران تنها شرکتی است که می تواند چینی را با دقت کامل به  زبان فارسی ترجمه کند!

تیم ترجمه چینی ما از مترجمین ماهر و مجرب بسیاری تشکیل شده است. هر یک از مترجمین در حوزه ی مشخصی مانند حقوق، امور مالی، پزشکی، و غیره تخصص دارند.

کار ترجمه چینی شما کوچک باشد یا بزرگ فرقی نمی کند، شبکه مترجمین ایران همیشه برای کمک به شما در زمینه ی ترجمه آماده است. تیم ترجمه ما مترجمین بسیاری دارد که در زمینه ی ترجمه سند تبحر دارند و انواع اسناد مختلف شامل گواهی تولد و فوت، گواهی ازدواج، حکم طلاق، دیپلم های مختلف، و سایر اسناد چینی که نیاز به ترجمه آنها داشته باشید را ترجمه می نمایند.

ما مهندسین نرم افزار چینی و ویراستاران چینی کنترل کیفی بسیار خوبی داریم که می توانند وب سایت یا محصول نرم افزاری شما را بومی سازی کنند. ما می توانیم وب سایت چینی شما را به صورت حرفه ای ترجمه کنیم و فرقی نمی کند که وب سایت شما یک وب سایت HTML استاتیک باشد یا یک وب سایت پیشرفته ی مبتنی بر جاوا/PHP/پرل. در عصر جهانی سازی، شما قطعاً می بایست بومی سازی وب سایت خود و ترجمه آن به زبان چینی را مد نظر داشته باشید! بومی سازی وب سایت به چینی یک سرمایه گذاری مقرون به صرفه محسوب شده و راه آسانی برای گسترش کسب و کار شماست!

ما خدمات تفسیر، صداگذاری، نسخه برداری عربی و بهینه سازی موتورهای جستجوی چند زبانه را نیز ارائه می کنیم. فرقی نمی کند که در زمینه ی ترجمه چینی به چه خدماتی نیاز داشته باشید، شبکه مترجمین ایران می تواند آن را برای شما فراهم می کند.

درباره ی تجارت الکترونیک در چین اطلاعات بیشتری کسب کنید

 

اطلاعاتی درباره ی ترجمه چینی

 

کانتونی از آنجا که زبان چینی های آمریکای شمالی و جاهای دیگر می باشد زبانی است که در ایالات متحده بیش از جاهای دیگر شناخته شده است. ماندارین نیز از آنجا که زبان رسمی جمهوری خلق چین و تایوان و نیز یکی از زبان های رسمی سنگاپور است رایج ترین و گسترده ترین زبان و گویش است.

اکثریت قریب به اتفاق افرادی که به چینی تکلم می کنند در چین (بیش از 980 میلیون نفر)، هنگ کنگ، و تایوان (19 میلیون نفر) هستند اما در بخش های دیگری از آسیای جنوبی شرقی و به خصوص سنگاپور، اندونزی، مالزی و تایلند نیز افرادی هستند که زبان آنها چینی باشد. جوامع چینی زبان مهم دیگری هم در سایر بخش های جهان و به خصوص اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و جزایر هاوایی دیده می شود.

 

دو سبک نوشتاری - چینی سنتی و چینی ساده شده

 

چینی با استفاده از هزاران نویسه متمایز که ایدئوگراف نامیده می شوند نوشته می شود. این نویسه ها از دو مؤلفه تشکیل شده اند: یک بخش معنایی که معنای واژه را نشان می دهد و بخش آوایی که صدای واژه را مشخص می کند.

حدود 40 سال پیش دولت جدید جمهوری خلق چین (PRC) تصمیم گرفت که زبان نگارش چین را ساده تر کند تا با سواد شدن برای توده ی جمعیت و عوام آسان تر شود. بنابراین، دو نسخه ی متمایز برای نگارش چینی به وجود آمد: سنتی و چینی ساده شده. تشخیص تفاوت این دو برای بومی های چینی زبان ساده است.

نویسه های ساده شده در PRC و سنگاپور مورد استفاده قرار می گیرند. نویسه های چینی سنتی در تایوان، هنگ کنگ و مالزی استفاده می شوند.

سیستم نگارش ساده شده با سیستم نگارش سنتی دو تفاوت دارد: (1) کاهش تعداد حرکات دست به ازای هر نویسه و (2) کاهش تعداد نویسه ها در کاربردهای عمومی (در حال حاضر دو نویسه ی متفاوت با نویسه ی یکسانی نوشته می شوند).

 

 

 

در شبکه مترجمین ما خود را ملزم به پیشرو بودن و به روز بودن کرده ایم، بر همین اساس است که اولین های زیادی را در کار نامه خود داریم: اولین سایت ترجمه آنلاین، اولین موسسه دریافت کننده استاندارد EN15038، اولین سیستم سفارش ترجمه رسمی آنلاین، اولین سیستم ترجمه همزمان آنلاین و ...

عضو اتحادیه صنعت زبان اروپا

عضو اتحادیه صنعت زبان اروپا

دارنده استاندارد ISO 17100

دارنده استاندارد ISO 17100

تنها نماینده رسمی SDL Trados در ایران

نماینده رسمی SDL Trados

عضو اتحادیه جهانی سازی و بومی سازی GALA

عضو اتحادیه GALA