بزرگترین سایت ترجمه تخصصی آنلاین کشور‎

بیش از یک دهه است که به عنوان یگانه دارنده استاندارد جهانی ISO 17100 در ایران، با تیمی متشکل از مترجمین حرفه‌ای در سه سطح برنز، نقره‌ای و طلایی، مهم‌ترین ترجمه‌‎‌های برندهای معتبر را انجام داده‌ایم و متون مختلف را برای انتشار در ژورنال‌های معتبر ترجمه کرده‌‌ایم. مترجمین ما از اهمیت ترجمه‌های شما آگاه‌اند و شما می‌توانید بازتاب این آگاهی را در کیفیت و دقت ترجمه‌های‌شان، به‌وضوح، مشاهده کنید.

 

امکان ترجمه حرفه‌ای با هر بودجه

سایت ترجمه تخصصی شبکه مترجمین ایران برای حمایت از مشتریان خود امکان ترجمه حرفه‌ای با 3 کیفیت را فراهم کرده است.

ترجمه طلایی

ترجمه حرفه ای تخصصی طلایی

ترجمه 100% تخصصی، مناسب برای چاپ در ژورنال ISI، ارائه به کنفرانس، به همراه بازخوانی رایگان، ترجمه تضمینی با بهترین کیفیت

ترجمه نقره اي

ترجمه برای رشته های تخصصی نقره ای

ترجمه تخصصي انگليسي به فارسي و ترجمه تخصصي فارسي به انگليسي تا 70% تخصصي. مناسب براي پروژه و پايان نامه، ترجمه با کيفيت خيلي خوب

ترجمه برنز

ترجمه دانشجویی برنز

ترجمه انگليسي به فارسي دانشجويي، ترجمه ارزان با مترجم هاي تازه کار، مناسب براي مطالب عمومي، ترجمه خوب

اگر می‌خواهید ترجمه تخصصی تمام عیاری را تحویل بگیرید و بتوانید آن را با افتخار در معتبرترین ژورنال‌های بین‌الملی منتشر کنید، می‌توانید به تیم ترجمه تخصصی ترنسنت اعتماد کنید. فرقی نمی‌کند متن تخصصی‌تان مربوط به کدام گرایش از کدام رشته است، در هر صورت، می‌توانید ترجمه آن را، با خیال راحت، به ما بسپارید. در تیم ترجمه تخصصی ترنسنت، مترجمان متخصص رشته‌های مختلف حضور دارند و کارتان را به تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین شکل ممکن ترجمه خواهند کرد.

زبان چینی‌زبان رسمی کشورهای جمهوری خلق چین، تایوان و سنگاپور است و یکی از زبان‌های مهم و پرمخاطب در کشورهای آسیایی به‌حساب می‌آید. این زبان پرمخاطب پلی است برای ارتباط‌های تجاری و اقتصادی کشورهایی که دوست دارند با چین روابط حسنه سیاسی و اقتصادی داشته باشند. ایران و چین یکی از گسترده‌ترین روابط سیاسی و اقتصادی را با یکدیگر را دارند، بنابراین فرصت‌های بسیار خوبی در بحث ترجمه چینی برای تجار و صاحبان کسب‌وکار فراهم است.

یکی از خدماتی از ابتدای کار شبکه مترجمین ایران ارائه‌شده است. ترجمه چینی به فارسی و ترجمه فارسی به چینی به‌صورت حرفه‌ای و در تمام زمینه‌های تخصصی و عمومی است. اگر شما هم دوست دارید در مورد خدمات ترجمه چینی اطلاعات دقیق‌تری پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنم در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا تمامی اطلاعات از جمله فرایند ترجمه، کاربرد ترجمه چینی، قیمت ترجمه، زمان تحویل ترجمه و نحوه سفارش را برای شما بازگو کنیم.

پرچم کشورهای چینی زبان

فرایند ترجمه فارسی به چینی و ترجمه چینی به فارسی

فرایند ترجمه فارسی به چینی و چینی به فارسی، همانند ترجمه فارسی به انگلیسی انواع متن است و تفاوت چندانی با آن ندارد. به این صورت که مترجمی که تسلط کامل به زبان چینی دارد در ابتدا با خواندن متن سفارشی، موضوع کلی متن را متوجه می‌شود و سپس با استخراج کلمات تخصصی که در متن موجود است مرحله مهم ترجمه یعنی معادل‌یابی را آغاز می‌کند. مترجم در آخر با تسلطی که بر نگارش و دستور زبان، زبان مبدأ دارد فرایند نگارش متن ترجمه‌شده را آغاز می‌کند و در انتها متنی سلیس و روان را به مشتری تحویل می‌دهد.

خدمات ترجمه چینی به کلیه زبان‌های زنده دنیا

ترجمه چینی تنها برای متن‌های فارسی‌زبان کاربرد ندارد چراکه بسیاری از افراد به دنبال مترجمی هستند که درک و تسلط خوبی به سایر زبان‌ها داشته باشد تا بتواند متن‌های چینی‌زبان را به زبان‌های بیگانه از جمله انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی، ترکی استانبولی، اسپانیایی و یا ایتالیایی ترجمه کند.

گروه مترجمین حرفه‌ای شبکه مترجمین ایران، باسابقه‌ای درخشان در حوزه ترجمه‌های تخصصی به زبان چینی، این امکان را برای افراد ایجاد کرده تا بتوانند برای سفارش ترجمه متن چینی خود به زبان‌هایی به‌غیراز فارسی نیز رجوع کنند. شما می‌توانید برای سفارش ترجمه تخصصی انواع متن‌های چینی‌زبان خود از خدمات ترجمه چینی شبکه مترجمین ایران استفاده کنید و بهترین متن ترجمه‌شده را درزمانی کوتاه تحویل بگیرید.

چینی یاد بگیریم!

ترجمه چینی چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد ترجمه چینی به فارسی، ترجمه فارسی به چینی و سایر زبان‌های زنده دنیا برای گروه افراد با نیازهای متنوع تفاوت زیادی دارد. برای مثال شما می‌توانید برای ترجمه انواع مقاله‌های دانشگاهی و متن‌های علمی و تخصصی خود از خدمات ترجمه مقاله استفاده کنید و مقالات تخصصی خود را با همراهی مترجم‌های باسابقه در این حوزه ترجمه کنید. علاوه بر ترجمه متن‌های علمی و دانشگاهی، ترجمه چینی کاربردهای دیگری هم دارد که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

برخی واقعیات درباره زبان چینی

  • از نظر تعداد صحبت‌کنندگان، زبان چینی ماندارین گسترده‌ترین زبان در جهان است و بیشترین تعداد صحبت‌کنندگان را دارد. در واقع، بیش از 800 میلیون ماندارین زبان وجود دارند و چینی یکی از 5 زبان پر مخاطب دنیا است. و اگر تمام لهجه‌های موجود چینی را در نظر بگیریم تعداد چینی زبانان به بیش از 1.2 میلیارد نفر خواهد رسید.
  • اگرچه تعداد لهجه‌ها در چین بسیار زیاد است، زبان نوشتاری چینی تغییرات اندکی در بین لهجه‌ها دارد. پس نگران نباشید، اگر متنی را برای ترجمه فارسی به چینی به شبکه مترجمین ایران بسپارید، در سراسر چین قابل خواندن خواهد بود.
  • الفبای اصلی چینی بیش از پنجاه هزار کاراکتر دارد، البته حدود 30 هزار کاراکتر منسوخ شده و از باقیمانده آنها حدود 2 تا 3 هزار نویسه در مجلات و روزنامه‌ها استفاده می‌شود.
  • زبان چینی، زبانی باستانی با بیش از 3 هزار سال سابقه است
  • زبان چینی ساده شده، امروزه در تمامی سرزمین چین و سنگاپور استفاده می‌شود
  • زبان چینی یکی از دشوارترین زبان‌ها برای یادگیری به عنوان زبان دوم است.

برخی واقعیات درباره کشور چین

  • کشور چین به صورت رسمی جمهور خلق چین نامیده می‌شود، جمعیت آن 1.3 میلیارد نفر است و سومین کشور بزرگ دنیا هم هست.
  • قله اورست مرز چین و نپال است.
  • پایتخت چین پکن است و پرجمعیت‌ترین شهر آن شانگهای نام دارد. 47% مردم چین شهرنشین هستند. چین کشوری حادثه خیز است و هر ساله دچار طوفان‌های شدید، سیل و زلزله می‌شود.
  • دو رودخانه بزرگ دنیا یانگ تسه و رودزرد در چین جریان دارد که به ترتیب چهارمین و ششمین رودخانه بزرگ دنیا هستند.
ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی

ترجمه فیلم به زبان چینی برای انواع محتوای صوتی و ویدئویی

ترجمه فیلم و انواع محتوای صوتی و ویدئویی اعم از پادکست، صدای ضبط‌شده، فیلم سینمایی، سریال و انواع ویدئوهای آموزشی، یکی از مهم‌ترین خدماتی است که تنها در شبکه مترجمین ایران انجام می‌شود. شما می‌توانید برای ترجمه انواع فایل صوتی و تصویری خود، از خدمات ترجمه فیلم ما استفاده کنید و تمام فیلم‌ها و پادکست‌های خود را به‌صورت ترجمه‌شده تماشا کنید.

همچنین شما می‌توانید برای سفارش و دریافت فایل srt که ترجمه را به‌صورت زیرنویس شده روی محتوای تصویری درمی‌آورد نیز اقدام کنید.

ترجمه کاتالوگ و بروشور به زبان چینی

بدون شک یکی از مهم‌ترین کاربردهای ترجمه به زبان چینی، برای افراد مختلف در حوزه توسعه کسب‌وکار مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای مثال اگر شما صاحب برند و کسب‌وکار موفقی هستید و قصد دارید برای حضور در بازار بین‌المللی قدمی مهم بردارید، در ابتدا باید خدمات و محصولات کسب‌وکار خود را به زبان موردنظر یعنی زبان چینی ترجمه کنید تا بتوانید مردم چینی‌زبان را با برند خود بیشتر آشنا کنید. به همین منظور شما می‌توانید با ترجمه کاتالوگ و بروشور به زبان چینی مقدمه‌ای برای حضور در بازار آسیایی برای خود فراهم کنید.

بومی‌سازی و ترجمه سایت به زبان چینی

یکی از پیشنهاد‌ها مهم شبکه مترجمین ایران برای کسب‌وکارهای بزرگی که سایت دارند. ترجمه سایت به زبان چینی است. این روزها ترجمه سایت برای افرادی که با نامه‌نگاری و ارسال ایمیل از راه دور قصد دارند برند خود را در سطح جهانی مطرح کنند بسیار کارساز و مفید است چراکه افراد چینی‌زبان با مطالعه محتوای چینی در وب‌سایت‌ها می‌توانند دید بهتری برای همکاری داشته باشند. به این صورت با ارائه ترجمه سایت به چینی می‌توانید برای امور تجاری و اقتصادی با کشور چین همکاری‌های بهتری داشته باشید.

در همین رابطه این دو مطلب را بخوانید: 100 عنوان مکالمه چینی با ترجمه فارسی و ترجمه جملات روزمره چینی

اعزام مترجم چینی به فارسی برای جلسات و سمینارهای بین‌المللی

ترجمه همزمان یکی از قدیمی‌ترین خدمات شبکه مترجمین ایران است که برای آن دسته از افرادی که در تدارک برگزاری جلسات و سمینارهای بین‌المللی با حضور افراد چینی‌زبان هستند به کار می‌آید. شما می‌توانید برای برگزاری جلسات و سمینارهای خود به‌صورت دوزبانه (فارسی و چینی) از مترجم‌های شفاهی شبکه مترجمین ایران دعوت کنید و جلسات و سمینارهای خود به بهترین شکل برای میهمانان چینی‌زبان خود برگزار کنید.

کتاب‌های چینی

قیمت ترجمه چینی به فارسی و فارسی به چینی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ترجمه چینی در شبکه مترجمین ایران با توجه به تعداد کلمات هر متن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه حدودی سفارش خود، فایل ترجمه را در قسمت پنل کاربری خود آپلود کنید، تا کارشناسان ما با بررسی متن سفارشی، قیمت نهایی را به شما اطلاع دهند. همچنین شما می‌توانید در صورت نیاز با شماره‌های 45391000 تماس بگیرید و سؤالات خود را در خصوص انواع خدمات ترجمه در شبکه مترجمین ایران از ما بپرسید.

  سوالات متداول

عموما دو نوع خط چینی در جهان کاربرد بیشتری دارد، سنتی و ساده شده. که در حال حاضر ، زبان ساده شده کاربرد بیشتری داردو در همه جا استفاده می‌شود. ما نیز به زبان ساده شده ترجمه انجام میدهیم.
ماندرین یا ماندارین، یک نوع گویش یا لهجه است که بیشتر چینی ها به آن سخن میگویند و ارتباطی با ترجمه ندارد.
در زبان چینی متن شما به دست مترجمان حرفه‌ای و خبره‌ای ترجمه می‌شود که بیش از 10 سال در زمینهٔ ترجمه سابقه‌ دارند.
به طور میانگین برای ترجمه متون در زبان چینی نسبت 1000 کلمه در 24 ساعت در نظر گرفته می‌شود.
در ترجمه غیررسمی چینی نیاز به اصل هیچ مدرکی نیست. به راحتی می‌توانید به صورت آنلاین ثبت سفارش و ترجمه را دانلود کنید.

دیدگاه‌ها و پرسش‌ها

نام و نام خانوادگی
شماره تلفن همراه
متن دیدگاه
CaptchaSecond
 کوثر صفارزاده  1401/01/27
سلام ،این سایت بی نظیر بود من توی سایت های دیگه دنبال همین مطلب رو گشتم اما چیزی در اختیارم نبود اما سایت شما به من کمک کرد تا بتونم معنای این کلمه رو بفهمم و واقعا مطلب عالی و جالبی بود اینکه می تونید همچین چیز های خوبی رو در گوگل قرار بدید تا ما بتونیم مطالبی که میخوایم رو بخونیم واقعا عالیه از تمامی دوستان گرامی که تلاش می کنند تا چیز های خوبی رو در سایت های مختلف قرار بدند واقعا متشکرم.
« 1 »