خدمات ویرایش و بازخوانی فارسی

متن‌ها و نوشته‌های خود را به ما بسپارید، تا توسط افراد آشنا به امور ویرایش فارسی تصحیح شود. ما با همکاری مؤسسۀ «ویراستاران» ویرایش کتاب؛ ویرایش مقاله؛ ویرایش متن تألیفی؛ ویرایش متن ترجمه؛ ویرایش صوری؛ ویرایش زبانی؛ ویرایش اداری؛ ویرایش متن‌های تبلیغاتی شما را برعهده می‌گیریم.

ویراستاران Transnet

تغییراتی که در متن شما می‌توانیم انجام دهیم

اصلاح و یکدست‌سازی رسم‌الخط و فاصله‌گذاری براساس شیوۀ فرهنگستان زبان فارسی؛ اصلاح و یکدست‌سازی نشانه‌گذاری؛ اصلاح و یکدست‌سازی ارجاعات و منابع؛ اصلاح پاراگراف‌بندی در موارد لازم؛ رفع یا مشخص‌کردن جمله‌های ناقص و مبهم و نامفهوم؛ رفع خطاهای فاحش و اجماعیِ نگارشی.

در فرایند ویرایش چه می‌کنیم؟

برخی کار‌هایی که در حین ویرایش، روی متن شما انجام می‌دهیم، عبارت‌اند از:

ویرایش صوری

رفع غلط‌های املایی، یکدستی املای واژه‌های، ‌تکمیل ارجاع‌دهی، تنظیم نشانه‌های سجاوندی، مرتب‌سازی کتابنامه، فارسی‌کردن اعداد، تنظیم‌ فاصله‌ها و نیم‌فاصله‌ها.

ویرایش زبانی

جانشینیِ واژه‌های ناآشنا با واژه‌های آشنا، اصلاح کژتابی‌های زبانی و ابهام‌های نامنظور، رفع حشو، اصلاح خطاهای منطقی و گره‌های عقلانی، تبدیل ساختارهای رایج در گویش‌ها و لهجه‌ها به فارسی معیار، فارسی‌سازیِ تعابیر و ساختارهای بیگانه، پاکیزه‌نویسی و گویا و روان‌سازی نوشته، اصلاح گرته‌برداری‌ها.

پس از اتمام ویرایش، یک سرویراستار متن را بازبینی می‌کند.

نکته: اگر متن طولانی بود و فرصت شما اندک چه می‌کنیم؟ متن را بین چند ویراستار تقسیم می‌کنیم و پس از پایان ویرایش نخستِ تمام متن، یک ویراستار سرپرست تمام متن را از نظر می‌گذراند تا نایکدستی‌های احتمالی را برطرف کند.

محاسبۀ هزینۀ ویرایش

برای قیمت‌گذاری ویرایش هر متن، ابتدا چند صفحه از جاهای مختلف متن را می‌بینیم و از لحاظ دستور زبان، ساختار جملات، نکات نگارشی و انتقال مفهوم و صحت ترجمه (در صورت ارسال فایل دو زبانه) بررسی و قیمت سفارش را تعیین می‌کنیم. به‌هیچ‌وجه بدون دیدن متن نمی‌توانیم دستمزد و ‏زمان بگوییم.

زمینه سفارش هم در قیمت سفارش موثر است.

کیفیت سفارش با توجه به عوامل بالا توسط همکاران ما تعیین می‌شود و مبلغ پایه در تعداد واژه ضرب میگردد. همزمان ایمیلی نیز به شما می‌فرستیم که به حساب خود در سایت ما وارد شوید و قیمت سفارش را مشاهده و پرداخت کنید. پس از این، در حساب کاربری، مشخصات سفارش و زمان انجام آن در «لیست سفارش‌ها» قابل مشاهده می‌شود و چنانچه روی دکمه «مشاهده قیمت و پرداخت» ردیف سفارش خود کلیک کنید به گام دوم ثبت سفارش می‌روید و در آنجا یکی از کیفیت‌های زیر را که برای آن تعیین شده است، می‌بینید:

ویرایش کامل (بازنویسی فایل)

کیفیت فایل ارسالی از نظر کارشناسان ما ضعیف و میزان اصلاح مورد نیاز «زیاد» ارزیابی شده است. متن شما توسط ادیتور ما بازنویسی کامل می شود.

ویرایش متوسط

کیفیت فایل ارسالی از نظر کارشناسان ما «متوسط» ارزیابی شده است. متن شما توسط ادیتور ما اصلاح و ایرادهای آن رفع می شود.

ویرایش جزئی

کیفیت فایل ارسالی از نظر کارشناسان ما خوب و میزان اصلاح مورد نیاز «کم» ارزیابی شده است. متن شما توسط ادیتور ما اصلاح و ایرادهای احتمالی آن رفع می شود.

قیمت پایه

لیست قیمت برای سفارش های «ویرایش و بازخوانی فارسی» با زمینه بر اساس
تعداد زمان تحویل ویرایش ویرایش کامل (بازنویسی فایل) ویرایش متوسط ویرایش جزئی
عضو اتحادیه صنعت زبان اروپا

عضو اتحادیه صنعت زبان اروپا

دارنده استاندارد ISO 17100

دارنده استاندارد ISO 17100

تنها نماینده رسمی SDL Trados در ایران

نماینده رسمی SDL Trados

عضو اتحادیه جهانی سازی و بومی سازی GALA

عضو اتحادیه GALA