مقاله نویسی

گوگل اسکولار(Google Scholar)

Google Scholar یک راه ساده برای جستجوی گسترده منابع علمی فراهم کرده است. شما می توانید منابع علمی مانند مقالات، پایان نامه ها،کتاب‌ها، خلاصه ها و نظرات، از ناشران دانشگاه، جوامع حرفه ای، مخازن آنلاین، دانشگاه ها و دیگر وب سایت ها را در تمامی رشته ها جستجو کنید. به کمک Google Scholar می توانید تحقیقات علمی در سرار جهان را بیابید.

h2 style=”text-align: right;”>“>گوگل اسکولار چگونه مقالات را رتبه بندی می کند؟

گوگل اسکولار قصد دارد مقالات را مانند محققان رتبه بندی کند. این کار از طریق وزن دهی به معیار های مختلف مانند متن کامل مقاله، ژورنالی که مقاله را چاپ کرده، نویسنده مقاله و همچنین اینکه چگونه اغلب و اخیرا آن مقاله درسایر منابع علمی ذکر شده است، انجام می شود.

ویژگی های Google Scholar

  • تمامی منابع علمی را از یک مکان مناسب جستجو کنید.
  • آثار مرتبط، استنادها، نویسندگان و نشریات را جستجو کنید.
  • متن کامل مقاله را در وب خود قرار دهید.
  • از پیشرفت های اخیر در هر حوزه تحقیقاتی آگاه شوید.
  • منابع علمی که به مقاله شما ارجاع داده اند را بیابید.

ارجاعات گوگل اسکولار(Google Scholar Citations)

ارجاعات  Google Scholarراهی ساده برای نویسندگان فراهم کرده تا ارجاعات به مقالات خود را پیگیری کنند. شما می توانید ببینید که چه کسی به مقالات شما ارجاع داده است، گراف ارجاع ها در طول زمان را ببینید و معیارهای دیگر ارجاع به مقاله را محاسبه کنید. شما همچنین می توانید پروفایل خود را به صورت عمومی به اشتراک بگذارید، در نتیجه وقتی افراد اسم شما را در گوگل اسکولار سرچ کنند، می توانند مقالات شما را ببینند.

از همه مهمتر، حتی اگر شما صدها مقاله نوشته باشید و نام شما توسط چندین مقاله مختلف به اشتراک گذاشته شده باشد، گوگل اسکولار راهی ساده برای نگهداری و دسته بندی اطلاعات ایجاد کرده است. شما می توانید گروهی از مقالات مرتبط ایجاد کنید. زمانیکه گوگل اسکولار ارجاع جدیدی به مقاله شما بیابد، معیارهای ارجاع شما به صورت خودکار محاسبه می شوند و به طور خودکار به روز می شوند. شما می توانید انتخاب کنید که لیست خود را به طور خودکار و یا دستی به روز رسانی کنید.

کتابخانه گوگل اسکولار(Google scholar library)

کتابخانه Google Scholar کلکسیونی از مقالات انتخابی شما است. شما می توانید از قدرت جستجوی موتور جستجوگر استفاده کنید و دقیقا چیزی را که می خواهید پیدا کنید سپس مقالات را از صفحه جستجو ذخیره کنید، آنها را براساس موضوع دسته بندی کنید و در هر زمان و در هر کجا استفاده کنید. شما تصمیم می گیرید چه چیزی به کتابخانه شما منتهی شود. گوگل اسکولار لینک مقاله را همیشه به روز رسانی می کند.

یک نمونه از نحوه جستجو پیشرفته در گوگل اسکولار

 

۱- به google.com بروید، روی ۳ نوارهای افقی در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید، سپس روی تنظیمات کلیک کنید، که با نماد چرخ دنده نشان داده شده است.

Google Scholar

۲- روی لینک های کتابخانه(Library) در منوی سمت چپ کلیک کنید.

Google Scholar

۳- نیویورک را جستجوکنید و کتابخانه دانشگاه نیویورک- GetIt@NYU را انتخاب کنید.

Google Scholar

۴- Save را بزنید و در گوگل اسکولار جستجو کنید. روی لینک GetIt@NYU که مرتبط با هر یک از نتایج جستجو است، کلیک کنید. بدین ترتیب می‌توانید متن کامل مقاله را مشاهده نمایید. درصورتیکه خارج از دانشگاه باشید، ممکن است از شما ID و password بخواهد تا متن کامل را نشان دهد.

Google Scholar

به این مقاله امتیاز بدید:

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا